Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 9 • L 9
14C
Wt
12C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznes10 kwietnia w Myślęcinku – Forum szkół CV 2018 oraz Giełda Pracy „Work Park”
IMG_0949 (Copy)
08.04.2018 | 10:12

10 kwietnia w Myślęcinku – Forum szkół CV 2018 oraz Giełda Pracy „Work Park”

Na zdjęciu: Uczestnicy imprezy będą mieć osiem godzin na zrealizowanie swoich celów i zamiarów.

Fot. Stanisław Gazda

Forum Szkół CV 2018 już 10 kwietnia 2018 roku w godzinach od 9:00 do 17:00. W tym roku organizatorzy zapraszają na dwa wydarzenia dotychczas odbywające się oddzielnie – Giełdę Pracy skierowaną do osób poszukujących pracy oraz Forum Szkół CV, których odbiorcą jest przede wszystkim młodzież ze szkół średnich, oraz, co stanowi nowość, kandydaci do szkół wyższych.

Forum szkół CV 2018 odbędzie się po raz trzeci w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Jest to propozycja Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz bydgoskich placówek ponadgimnazjalnych wynikająca z zapisów Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013 -2020, tj. Celem Forum jest przedstawienie gimnazjalistom z Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego ofert edukacyjnych, zwiększenie dostępności doradców zawodowych dla uczniów, rodziców i nauczycieli, dostosowanie edukacji wszystkich szczebli do potrzeb gospodarki i rynku pracy, a także tworzenie warunków do wspólnych przedsięwzięć realizowanych przez szkoły i ich codziennych partnerów – pracodawców i uczelnie wyższe.

Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjów oraz oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych będą mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych, w celu wyboru dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Młodzi ludzie będą mogli uzyskać odpowiedź nie tylko na pytanie gdzie się uczyć po gimnazjum? Szkoły ponadgimnazjalne, które są wystawcami podczas Forum przedstawią swoją ofertę edukacyjną. Udzielą odpowiedzi dotyczących nie tylko nauki, ale także możliwości rozwijania zainteresowań i pasji. Na te i wiele innych pytań gimnazjaliści będą mogli uzyskać odpowiedź nie tylko na stoiskach szkół, ale także dzięki obecnym na miejscu doradcom edukacyjno – zawodowym. Forum szkół CV 2018 (organizowane w hali nr II) towarzyszyć będzie Giełda Pracy „Work Park” (hala nr III) gromadząca pracodawców poszukujących pracowników oraz bydgoskie szkoły wyższe.

Wydarzenie adresowane jest m.in do ostatnich klas uczniów programowo najwyższych szkół ponadgimnazjalnych, którzy stoją przed decyzją, czy kontynuować edukację czy podjąć pracę. Jeżeli kontynuować edukację to w jakim kierunku i absolwenci jakich zawodów są szczególnie poszukiwani. Giełda Pracy to także możliwość rozmowy i uzyskania informacji na stoiskach pracodawców, ale także szkół wyższych.

Planowane są dwie tury zwiedzania :
• w godzinach od 9:00 – 13:00 – grupy zorganizowane – gimnazjaliści i szkoły podstawowe
• w godzinach od 13:00 – 17:00 – technika, licea i szkoły zawodowe.

Wstęp na Forum jest bezpłatny.

W związku z organizowanymi imprezami pn. Forum Szkół CV 2018 i Giełdą Pracy w dniu 10.04.2018 r. (wtorek) zostanie uruchomiona linia specjalna nr 204 na trasie Dworzec Leśne – Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze.

Powiązane treści