Bydgoszcz
-2C
92% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -2 • L -2
2C
Nd
2C
Pon
-0C
Wt
-1C
Sr
-3C
Czw
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI10-latka zadzwoniła na policję. I powiedziała, że w mieszkaniu jest bomba
zabezpieczony telefon_ fałszywy alarm bombowy - KPP Żnin
25.06.2018 | 16:07

10-latka zadzwoniła na policję. I powiedziała, że w mieszkaniu jest bomba

O losie 10-latki zadecyduje teraz sąd.

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli telefon, z którego wykonano połączenie na numer 112.

Fot. KPP Żnin

Sąd Rodzinny zadecyduje o losach 10-latki. Dziewczynka zadzwoniła na numer 112 i poinformowała o bombie w mieszkaniu. Alarm okazał się fałszywy.

Całe zdarzenie miało miejsce w piątkowe popołudnie. – Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało zgłoszenie od nieznanej osoby, która przekazała że w jej domu jest bomba – mówi mł. asp. Wioleta Burzych z biura prasowego komendy powiatowej policji w Żninie. Rozmówczyni szybko się rozłączyła, a operator centrum wskazał jedynie, że połączenie zostało wykonane z jednej z miejscowości na terenie gminy Łabiszyn.

Policjanci wraz z psem do wyszukiwania materiałów wybuchowych udali się pod wskazany w toku czynności adres. Na miejscu szybko ustalono, że informacja o bombie w mieszkaniu jest fałszywa. – Jak się okazało, telefon na numer alarmowy wykonała 10-letnia dziewczynka. Myślała, że dzwoniąc z telefonu bez karty SIM pozostanie anonimowa – dodaje mł. asp. Burzych. Funkcjonariusze zabezpieczyli aparat telefoniczny, z którego  10-latka zadzwoniła pod numer 112.

O losach i ewentualnych konsekwencjach wobec 10-latki zadecyduje teraz Sąd Rejonowy w Szubinie. Zgromadzone w sprawie materiały przekazano do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich szubińskiego sądu.

Powiązane treści