Bydgoszcz
1C
Słonecznie
64% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 1 • L 1
1C
Wt
-2C
Sr
-0C
Czw
-5C
Pt
-4C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale1000 działek amfetaminy w torbie. Zatrzymanie w centrum Bydgoszczy
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
04.06.2017 | 10:53

1000 działek amfetaminy w torbie. Zatrzymanie w centrum Bydgoszczy

50-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków - informuje Komenda Wojewódzka Policji.

Na zdjęciu: Podejrzanemu grozi nawet dziesięć lat więzienia.

Fot. archiwum

Ponad kilogram amfetaminy miał przy sobie 50-latek, którego w miniony czwartek zatrzymali na ulicy Jagiellońskiej w rejonie Centrum Handlowego Focus bydgoscy kryminalni. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi on w areszcie.

Ujęcia mężczyzny dokonano po uzyskaniu informacji, że w „biały dzień” może on podróżować z torbą wypełnioną narkotykami. Sygnały te okazały się prawdziwe – w torbie przewieszonej na ramieniu tzw. listonoszce zatrzymany miał sprasowaną paczkę, w której znajdował się ponad kilogram zakazanych substancji. – Policjanci wycenili czarnorynkową wartość narkotyków na około 30 tysięcy złotych. Z zabezpieczonej paczki można było uzyskać ponad tysiąc „działek” – wyjaśnia podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

50-letni mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu na komisariacie Bydgoszcz-Śródmieście. Tam policjanci przedstawili mu – na podstawie zebranego materiału dowodowego – zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokurator wnioskował o dwumiesięczny areszt, na który przystał sąd.

Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail