Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 18 • L 18
18C
Wt
18C
Sr
26C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje1000 ton ruszy na Wojska Polskiego. Już od poniedziałku
wiadukt-Wojska-Polskiego-Marcin-Bratoszewski-6
20.11.2016 | 16:48

1000 ton ruszy na Wojska Polskiego. Już od poniedziałku

Na zdjęciu: Wykonawcy deklarują, że prace przy budowie nowego wiaduktu na ul. Wojska Polskiego zakończą się do 31 grudnia.

Fot. Marcin Bratoszewski

Niecodzienną operację rozpoczną w nadchodzący poniedziałek wykonawcy wiaduktu nad aleją Jana Pawła II w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Po kilku tygodniach spawania konstrukcji rozpocznie się nasuwanie jej na podpory.

W pierwszej kolejności ważący aż tysiąc ton obiekt będzie umieszczony na specjalnie przygotowanych siłownikach znajdujących się niemal dwa metry nad podporami. Jak informują wykonawcy, ten etap robót ma pochłonąć około tygodnia. Podobny czas pochłonie opuszczanie obiektu na wspomniane podpory, co pozwoli złączyć ze sobą przyczółki znajdujące się zarówno po stronie Wzgórza Wolności, jak i Wyżyn.

Dzięki temu na początku grudnia drogowcy będą mogli rozpocząć prace związane z przygotowaniem pasów ruchu – dwóch na wprost w kierunku Kapuścisk oraz prawoskrętu do al. Jana Pawła II, a także zaplanowanych dla tej inwestycji chodnika i drogi dla rowerów. – W tym samym czasie rozpoczną się także prace przy odtwarzaniu skarp – wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Planowany termin zakończenia robót wyznaczono na 31 grudnia. Budowa ponad 100-metrowej przeprawy pochłonie 13 milionów złotych.

Powiązane treści