Bydgoszcz
24C
Niebo częściowo zachmurzone
53% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 24 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
28C
Pt
23C
Sob
29C
Nd
Metropolia BydgoskaŚwiecieKomunikacja12 maja wystartuje V Bieg Rycerski
Świecie_zamek_SG
08.05.2018 | 11:01

12 maja wystartuje V Bieg Rycerski

Na zdjęciu: Okolice zamku i tereny przyległe z uwagi na bieg będą czasowo wyłączone z ruchu pojazdów.

Fot. Stanisław Gazda

12 maja dziesięciokilometrową trasę przy zamku, Starej Farze, do Głogówka i z powrotem, przemierzy ponad siedmiuset biegaczy.

A to oznacza, że przez półtorej godziny wyłączone z ruchu będą ulice PCK, Mostowa i droga ze Świecia do Głogówka. Również dojazd i wyjazd z działek przy Zamku oraz teren za mostem na Wdzie w tym czasie będzie niemożliwy.

Początek biegu o godz. 11.00. Start odbędzie się przy Zamku w Świeciu na ulicy Zamkowej, dalej ulicą Zamkową trasa prowadzi w ulicę Polskiego Czerwonego Krzyża, za stacją paliw skręt w prawo w ulicę Farną w kierunku starego kościoła Fary, dalej mijając po lewej stronie Kościół Farny, skręcamy w lewo w ulicę Mostową i po ok 200m skręcamy w prawo wbiegając na wał przeciwpowodziowy po czym powtórnie zmierzy w stronę zamku.

Po obiegnięciu zamku zawodnicy podążą w kierunku Głogówka jeszcze raz ulica Zamkową i Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie na ok. szóstym kilometrze nastąpi nawrót w stronę zamku, po czym trasa kolejny raz poprowadzi uczestników tuż przy Farze na ulicy Farnej , później jeszcze raz w lewo ulicą Mostową i po 200 m ponownie wałem przeciwpowodziowym w kierując na dziedziniec Zamku, gdzie będzie meta.

Podobne wpisy

Powiązane treści