Bydgoszcz
10C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 10 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale15-letni handlarz narkotykami. Poszukiwali go nie tylko policjanci
NARKOTYKI 600 gram 060_1200x800
04.07.2017 | 13:45

15-letni handlarz narkotykami. Poszukiwali go nie tylko policjanci

Nieletniego zatrzymali policjanci z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu.

Na zdjęciu: W miejscu przebywania nastolatka znaleziono woreczki z amfetaminą. / zdjęcie ilustracyjne

Fot. archiwum

Bydgoscy policjanci zatrzymali 15-latka związanego z przestępczością narkotykową. Wśród jego rzeczy znaleziono 36 woreczków strunowych z amfetaminą. Ponadto okazało się, że nastolatek jest w gronie poszukiwanych osób. 

Funkcjonariusze z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu udali się do miejsca zamieszkania nastolatka w piątek. Z ich ustaleń wynikało, że młody mężczyzna ma związek z procederem narkotykowym i posiada środki odurzające. Okazało się, że przewidywania policjantów były słuszne.

Po przedstawieniu powodu i celu wizyty policjanci przystąpili do przeszukania lokalu. W jego szafce znaleźli 36 woreczków strunowych z zawartością białego proszku. Wstępnie przeprowadzone badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina. Młody bydgoszczanin został zatrzymany. Trafił do Policyjnej Izby Dziecka – relacjonuje st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Ponadto podczas sprawdzania danych personalnych nastolatka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on poszukiwany przez policjantów z Sępólna Krajeńskiego oraz placówkę opiekuńczo- wychowawczą, w której powinien przebywać.

Postępowanie nieletniego oceni Sąd Rodzinny i Nieletnich, który zajmie się tą sprawą.

Powiązane treści