Bydgoszcz
17C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 17 • L 17
26C
Wt
27C
Sr
30C
Czw
29C
Pt
25C
Sob
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnale18-latek uciekał przed kontrolą policji. Miał pałkę i kastet [WIDEO]
POŚCIG-OSIELSKO-KWP
21.03.2018 | 11:47

18-latek uciekał przed kontrolą policji. Miał pałkę i kastet [WIDEO]

W aucie, którym jechał znaleziono pałkę i kastet.

Na zdjęciu: Fragment pościgu za 18-latkiem.

Fot. KWP Bydgoszcz

Połączone siły policjantów z drogówki i prewencji zatrzymały w Osielsku 18-latka, który uciekł przed kontrolą policyjną. Kierujący nie posiadał prawa jazdy.

Wczoraj, około godziny 17:15 patrol prewencji zauważył, że poruszająca się aleją Wyszyńskiego honda nie miała włączonych świateł mijania. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd w celu przeprowadzenia kontroli, lecz kierujący nie zastosował się do poleceń funkcjonariusza i rozpoczął ucieczkę w kierunku Osielska.

Patrol prewencji poinformował dyżurnego o podjęciu pościgu za hondą. Dyżurny przekazał wieść do policjantów wydziału ruchu drogowego, przemieszczającego się nieoznakowanym autem aleją Armii Krajowej. Drogówka dołączyła do pościgu za kierującym i zmusiła go do zatrzymania w Osielsku, w pobliżu ulicy Ziołowej.

Jak się okazało, 18-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a także nie posiadał dowodu rejestracyjnego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli w jego wnętrzu kastet i drewnianą pałkę.

Młody mężczyzna został przewieziony do komisariatu Bydgoszcz Śródmieście. Odpowie on za niezatrzymanie się do kontroli, popełnienie szeregu wykroczeń drogowych oraz za naruszenie przepisów z ustawy o broni i amunicji.

Powiązane treści