Bydgoszcz
7C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 7 • L 7
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacja18 nowoczesnych tramwajów wyjedzie na bydgoskie ulice. Miasto podjęło decyzje o zakupie nowych pojazdów
Tramwaj-2-komunikacja-1200x800-JW
30.09.2016 | 14:25

18 nowoczesnych tramwajów wyjedzie na bydgoskie ulice. Miasto podjęło decyzje o zakupie nowych pojazdów

- To największe zamówienie w historii bydgoskiej komunikacji miejskiej związane z odnową taboru - podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski

Na zdjęciu: Nowe tramwaje zastąpią niektóre obecnie kursujące pojazdy.

Fot. JW / archiwum

Już w przyszłym roku w Bydgoszczy mają kursować kolejne nowe tramwaje. Miasto zdecydowało się na zakup 18 nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów. 

Nowe pojazdy szynowe mają być nie tylko niskopodłogowe, ale również klimatyzowane i wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Wszystkie tramwaje mają mieć szerokość ok. 2,4 m, a ich wysokość ma nie przekraczać 3,6 m. Większość pojazdów (15) ma mieć długość około 30 metrów. Pozostałe trzy tramwaje będą o 10 metrów krótsze i dedykowane do obsługi linii, z których korzysta mniej pasażerów. – To największe zamówienie w historii bydgoskiej komunikacji miejskiej związane z odnową taboru -podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Piwiarnia w hali targowej? Radni zgodzili się na zakup budynku

Jak informuje urząd miasta, pierwsze trzy nowe pojazdy zaczną kursować już w przyszłym roku, a pozostałe w 2018 roku. Nowe zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy. O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje nie tylko cena, ale również jakość serwisu technicznego oraz unifikacja podzespołów. Zakup nowych pojazdów zostanie sfinansowany ze środków europejskich.


Powiązane treści