Bydgoszcz
18C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 18
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacja18 nowoczesnych tramwajów wyjedzie na bydgoskie ulice. Miasto podjęło decyzje o zakupie nowych pojazdów
Tramwaj-2-komunikacja-1200x800-JW
30.09.2016 | 14:25

18 nowoczesnych tramwajów wyjedzie na bydgoskie ulice. Miasto podjęło decyzje o zakupie nowych pojazdów

Na zdjęciu: Nowe tramwaje zastąpią niektóre obecnie kursujące pojazdy.

Fot. JW / archiwum

Już w przyszłym roku w Bydgoszczy mają kursować kolejne nowe tramwaje. Miasto zdecydowało się na zakup 18 nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów. 

Nowe pojazdy szynowe mają być nie tylko niskopodłogowe, ale również klimatyzowane i wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Wszystkie tramwaje mają mieć szerokość ok. 2,4 m, a ich wysokość ma nie przekraczać 3,6 m. Większość pojazdów (15) ma mieć długość około 30 metrów. Pozostałe trzy tramwaje będą o 10 metrów krótsze i dedykowane do obsługi linii, z których korzysta mniej pasażerów. – To największe zamówienie w historii bydgoskiej komunikacji miejskiej związane z odnową taboru -podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Piwiarnia w hali targowej? Radni zgodzili się na zakup budynku

Jak informuje urząd miasta, pierwsze trzy nowe pojazdy zaczną kursować już w przyszłym roku, a pozostałe w 2018 roku. Nowe zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy. O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje nie tylko cena, ale również jakość serwisu technicznego oraz unifikacja podzespołów. Zakup nowych pojazdów zostanie sfinansowany ze środków europejskich.

Powiązane treści