Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 8km/h ENE
H -5 • L -5
-4C
Nd
-1C
Pon
-0C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacja18 nowoczesnych tramwajów wyjedzie na bydgoskie ulice. Miasto podjęło decyzje o zakupie nowych pojazdów
Tramwaj-2-komunikacja-1200x800-JW
30.09.2016 | 14:25

18 nowoczesnych tramwajów wyjedzie na bydgoskie ulice. Miasto podjęło decyzje o zakupie nowych pojazdów

- To największe zamówienie w historii bydgoskiej komunikacji miejskiej związane z odnową taboru - podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski

Na zdjęciu: Nowe tramwaje zastąpią niektóre obecnie kursujące pojazdy.

Fot. JW / archiwum

Już w przyszłym roku w Bydgoszczy mają kursować kolejne nowe tramwaje. Miasto zdecydowało się na zakup 18 nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów. 

Nowe pojazdy szynowe mają być nie tylko niskopodłogowe, ale również klimatyzowane i wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Wszystkie tramwaje mają mieć szerokość ok. 2,4 m, a ich wysokość ma nie przekraczać 3,6 m. Większość pojazdów (15) ma mieć długość około 30 metrów. Pozostałe trzy tramwaje będą o 10 metrów krótsze i dedykowane do obsługi linii, z których korzysta mniej pasażerów. – To największe zamówienie w historii bydgoskiej komunikacji miejskiej związane z odnową taboru -podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Piwiarnia w hali targowej? Radni zgodzili się na zakup budynku

Jak informuje urząd miasta, pierwsze trzy nowe pojazdy zaczną kursować już w przyszłym roku, a pozostałe w 2018 roku. Nowe zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy. O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje nie tylko cena, ale również jakość serwisu technicznego oraz unifikacja podzespołów. Zakup nowych pojazdów zostanie sfinansowany ze środków europejskich.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail