Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 8km/h E
H 3 • L 3
-2C
Sr
-4C
Czw
-5C
Pt
5C
Sob
4C
Nd
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITEKulinaria24 września: „Piknik Niech Cię Zakole” w Otowicach
DSCF0007_1200x800
15.09.2016 | 16:45

24 września: „Piknik Niech Cię Zakole” w Otowicach

Smaczna promocja zintegrowanego produktu turystyczno-kulinarnego "Poznaj Smak Doliny Wisły – Niech Cię Zakole”.

Na zdjęciu: Jadło z Zakola Dolnej Wisły.

Fot. Stanisław Gazda

Niech Cię Zakole, właśnie „zakole”, zadziwi, zauroczy, zachwyci Dolina Wisły, jej przyroda i krajobraz, historia i kultura, folklor i obyczaj.., gdzie zasmakujesz „zakolowej” gościnności i kuchni… Takie jest przesłanie Pikniku na Zakolu Dolnej Wisły.

Wydarzenie kierowane jest do branży turystycznej, mediów  zajmujących się turystyką i kulinariami, do lokalnych samorządów, społeczności Doliny Dolnej Wisły z aglomeracjami Bydgoszczy, Torunia, Chełmna,  Świecia, Grudziądza czy Włocławka. Wszyscy są zaproszeni  na „Piknik Niech Cię Zakole” do Otowic gm. Dąbrowa Chełmińska w dniu 24 września.

Piknik będzie podsumowaniem projektu i promocją zintegrowanego produktu turystyczno-kulinarnego „Poznaj Smak Doliny Wisły – Niech Cię Zakole”, a zarazem pierwszą próbą zbudowania w takiej skali produktu turystycznego łączącego potencjał turystyczny i kulinarny regionu na jednoznacznie zdefiniowanym obszarze w Dolinie Wisły po obu jej stronach.

Wydarzenie to organizowane jest w  ramach akcji „Wieś na weekend 2016” Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Wnioskodawcą wydarzenia jest Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna. Impreza służy prezentacji oferty turystycznej i kulturowej z lokalnym folklorem oraz oferty kulinarnej wypracowanych w toku realizacji projektu  na Ziemi Dobrzyńskiej – od Dobrzynia n/Wisłą do Włocławka; na Zakolu Dolnej Wisły po obu jej stronach od Ostromecka do Chełmna i od Chełmna do Strzelec Dolnych; na Kociewiu – od Świecia – Doliną Wisły do Grudziądza.

-Odwiedzając zakątki Doliny Wisły odkryte przez znawców turystyki i kulinariów, przychodząc na Piknik dostaniecie gotowe, czytelne pakiety – oferty na wyprawy i wypady w Dolinie Wisły…, do zakątków dla wielu nadal dziewiczych i nie odkrytych. Lecz one istnieją i są w zasięgu ręki, urokliwe i dostępne na każdą kieszeń. Ludzie z krwi i kości bez krzty wirtualności zaproszą Was do siebie, na Ziemię Dobrzyńską, na Zakole, na Kociewie. Podzielą się z Wami ich pasją, usługami i produktami. „Cudze chwalicie swego nie znacie” przestanie tego dnia obowiązywać. – zapewnia Piotr Lenart, duch sprawczy całego przedsięwzięcia (kontakt: 602 402 248; niechciezakole@onet.pl).

Degustacje potraw za 5 – 10 – 15 zł.., w zagrodach kulinarnych „Niech Cię Zakole” w Dolinie Wisły. A ponadto będą wybory Lansjerów Turystyki Wiejskiej i Lansjerów Kulinarnych „Niech Cię Zakole”, a także Gwiazdy Folkloru. Kujawska Brać Szlachecka, Oddział Wojsk Napoleońskich i Ułani pokażą co potrafią.

Powiązane treści