Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 22 • L 22
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI40 tys. zł trafi do województwa kujawsko-pomorskiego. Na realizacje lokalnych projektów społecznych
money-2-1240719
03.01.2017 | 13:12

40 tys. zł trafi do województwa kujawsko-pomorskiego. Na realizacje lokalnych projektów społecznych

Na zdjęciu: Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje wybrane przez mieszkańców.

Fot. wolny dostęp

Osiem inicjatyw z kujawsko-pomorskiego ma szansę otrzymać grant w wysokości 5 tysięcy złotych. Środki przekazane zostaną w ramach ogólnopolskiego programu „Decydujesz, pomagamy”, a zwycięskie projekty wybiorą mieszkańcy naszego regionu. 

Celem, organizowanej już po raz drugi, akcji jest wsparcie lokalnych organizacji i mieszkańców, którzy chcą zmienić swoje najbliższe otoczenie na lepsze i zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności. – By mieć pewność, że program adresuje lokalne potrzeby, Polska została podzielona na  145 mikroregionów – w każdym z nich najlepsza inicjatywa zdobędzie grant w wysokości 5000 zł – wyjaśniają organizatorzy programu, czyli Tesco i Fundacja Tesco Dzieciom.

Po wspomniane środki ubiegać się mogą organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i grupy nieformalne. Swój udział należy zgłaszać poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej www.tesco.pl/pomagamy. W zgłoszeniu niezbędne jest zamieszczenie krótkiego opisu pomysłu, który miałby zostać dofinansowany. Wnioski można składać do końca stycznia bieżącego roku. – O tym, który projekt ostatecznie otrzyma dofinansowanie, zadecydują klienci Tesco w otwartym głosowaniu, które rozpocznie się w marcu 2017 r. – informują organizatorzy.

W zeszłorocznej edycji programu mieszkańcy kujawsko-pomorskiego wybrali 9 organizacji, do których trafiło w sumie 45 000 zł. Zwycięskie organizacje mogły realizować projekty do końca grudnia 2016 r. – Ich efekty przerosły najśmielsze oczekiwania organizatora, nie tylko ze względu na aktywizację mieszkańców, ale również różnorodność i innowacyjność zrealizowanych projektów. Jednym z nich było zainicjowanie akcji Motoserce Chełmża 2016. Dzięki działaniu Stowarzyszenia Inicjatyw Motocyklowych Viator i grantowi uzyskanemu w programie „Decydujesz, pomagamy”, zorganizowano piknik rodzinny dla mieszkańców miasta oraz motocyklistów, podczas którego promowano ideę honorowego krwiodawstwa oraz zachęcano przybyłych do oddania krwi w przygotowanym specjalnie na tę okazję punkcie poboru. Piknik umilały pokazy, koncerty, a także losowanie nagród wśród krwiodawców – wspominają osoby zaangażowane w realizację projektu.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej Tesco.

Powiązane treści