Bydgoszcz
-1C
Lekkie opady śniegu
80% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -1 • L -1
-4C
Wt
-2C
Sr
-7C
Czw
3C
Pt
6C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI5. Astro Festiwal na Wyspie Młyńskiej
planet-640992_1280
10.06.2016 | 17:35

5. Astro Festiwal na Wyspie Młyńskiej

To będzie wieczór dla osób zainteresowanych kosmosem i zjawiskami na niebie.

Na zdjęciu: Jedną z atrakcji festiwalu ma być oglądanie planet.

Fot. wolny dostęp

Dotknij planet – pod takim hasłem przebiegnie jutrzejszy Astro Festiwal. Impreza organizowana na Wyspie Młyńskiej rozpocznie się o godz. 17:00.

Podczas wydarzenia będzie można podziwiać niebo przy użyciu teleskopów, które zapewnią ekipy kujawsko-pomorskich astrobaz. Ponadto na Wyspie Młyńskiej pojawi się też największy mobilny teleskop w Polsce służący do bezpośrednich obserwacji Słońca. Będzie można zobaczyć również teleskopy własnoręcznie skonstruowane przez miłośników astronomii. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, to uczestnicy imprezy będą mogli podziwiać aż trzy jasne planety: Jowisz, Mars i Saturn oraz Księżyc w pierwszej kwadrze.

Jednak w trakcie festiwalu nie zabraknie również innych atrakcji. Kadra naukowa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zaprezentuje pokazy, doświadczenia i eksperymenty. Nie zabraknie również astronomicznych prelekcji. Nastąpi także m.in. rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów, odbędą się kosmiczne potyczki familijne pt. „Bezpiecznie ku Drodze Mlecznej” oraz zabawa dla dzieci z Tomaszem Cebo pt. „Kosmiczne studio nagrań”. Na Wyspie Młyńskiej spotkać będzie można postacie z Gwiezdnych Wojen! W trakcie imprezy zagrają: formacja Voices of the Cosmos, twórcy elektro-popu (Half Light) i muzyki ambient (Mr. S). Zwieńczeniem imprezy będzie koncert zespołu Kombi ilustrowany pokazem najpotężniejszych w Polsce laserów scenicznych.

To tylko niektóre atrakcje organizowane w ramach jutrzejszego festiwalu. Informacje o pozostałych niespodziankach można znaleźć na wydarzeniu promującym imprezę na Facebooku.

5. Astro Festiwal odbywa się w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Organizatorami festiwalu na Wyspie Młyńskiej są Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

Czytaj więcej o obchodach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego [KLIK]

Powiązane treści