Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 8 • L 8
5C
Nd
8C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
18C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiWydarzenia5-miesięczny festiwal
FestiwalWieluOdsłonm

5-miesięczny festiwal (01-06. 01)

Festiwal Wielu Odsłon rozpocznie się 3 stycznia w Koronowie.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie

Fot. materiały prasowe

Od stycznia do maja potrwa Festiwal Wielu Odsłon odbywający się w gminie Koronowie. Co wydarzy się w tym czasie?

Impreza zostanie otwarta w najbliższą niedzielę (3 stycznia 2016 r.) o godz. 12:00 w Kościele pw. Św. Trójcy w Byszewie. Właśnie wtedy rozpocznie się Koncert Inauguracyjny „… w subtelności zamknięty świat”, na którym będzie można usłyszeć kolędy w wykonaniu Scholi parafialnej „Rozmiłowania w Panu”. Taki sam występ odbędzie się tydzień później (10 stycznia 2016 r.) o godz. 16:00 w Bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie.

W programie festiwalu znajdują się jeszcze cztery wydarzenia. W każdym miesiącu przewidziana jest jedna akcja, podczas której zaprezentują się dzieci lub dorośli. W sali Urzędu Miejskiego w Koronowie dwukrotnie wystąpią młodzi mieszkańcy gminy. 14 lutego 2016 r. o godz. 17:00 odbędą się prezentacje wokalne i instrumentalne w wykonaniu dzieci i młodzieży z gminy Koronowo. Natomiast w tym samym miejscu, lecz 20 marca o godz. 10:30 odbędzie się „Przedszkolny galimatias dziecięcy”, czyli prezentacja wszelakiej twórczości artystycznej dzieci przedszkolnych gminy Koronowo.

Nieco starsze osoby wystąpią w Koncercie kameralnym, który odbędzie się 10 kwietnia o godz. 12:00 w Kościele pw. Św. Trójcy w Byszewie i tego samego dnia, lecz o godz. 16:00 w Bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie. Swój talent zaprezentują: Paweł Nowak grający na akordeonie, Marcjanna Nowak będąca sopranistką oraz Adam Klarecki, który opanuje organy.

W ostatnim miesiącu festiwalu odbędą się prezentacje teatralne dzieci i młodzieży w gminy Koronowo. Wydarzenie o nazwie „T jak Teatr” będzie można zobaczyć 21 maja o godz. 16:00 w Amfiteatrze w Koronowie.

Pomysłodawcą i koordynatorem festiwalu jest Ewa Sawoszczuk z Koronowa. Natomiast organizatorzy to Urząd Miejski W Koronowie, Burmistrz Koronowa, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie, Parafia pw. WNMP w Koronowie.

Powiązane treści