Bydgoszcz
9C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 9 • L 9
8C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
8C
Pon
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale53-latek próbował przekupić bydgoskich policjantów
money-1207855_1280
25.02.2016 | 01:26

53-latek próbował przekupić bydgoskich policjantów

Funkcjonariusze szybko odkryli jego zamiar i natychmiast zareagowali.

Na zdjęciu: Pieniądze schowane były w jednym z dokumentów podawanych policjantom.

Fot. wolny dostęp

100-złotowy banknot – w taki sposób kierowca próbował przekonać policjantów, by zapomnieli o jego wykroczeniu. 53-latek został zatrzymany za próbę wręczenia łapówki. 

Mieszkaniec województwa mazowieckiego został zatrzymany do kontroli w Bydgoszczy w pobliżu skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej i Kraszewskiego. Kierowca pojazdu ciężarowego marki Volvo zignorował znak nakazujący jazdę prosto. Funkcjonariusze poinformowali go, że za popełnione wykroczenie grozi mandat w wysokości 250 złotych oraz 5 punktów karnych.

Mężczyzna argumentował swoje zachowanie pośpiechem. Zaproponował policjantom „postawienie dobrego obiadu”, po czym wyciągnął prawo jazdy i dwa dowody rejestracyjne. W jednym z dokumentów znajdował się 100-złotowy banknot. Funkcjonariusze od razu to zauważyli i natychmiast zareagowali. Mężczyzna szybko schował gotówkę, lecz to nie uchroniło go przed karą. Kierowca został zatrzymany w związku z usiłowaniem wręczenia łapówki i przewieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści