Bydgoszcz
7C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 7 • L 7
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaREGIONSport6. Akademickie Mistrzostwa Świata w Strzelectwie Sportowym rozpoczęte! [ZDJĘCIA]
13.09.2016 | 21:10

6. Akademickie Mistrzostwa Świata w Strzelectwie Sportowym rozpoczęte! [ZDJĘCIA]

Mistrzostwa miały pierwotnie odbyć się w Meksyku, ale...

Zdjęcia: Stanisław Gazda

…po rezygnacji dotychczasowego gospodarza powierzono ich organizację Bydgoszczy: Klubowi Strzeleckiemu CWZS Zawisza, oraz Klubowi Uczelnianemu AZS UKW Bydgoszcz. Zawody odbędą się na obiektach CWZS Zawisza Bydgoszcz. W imprezie weźmie udział około 350 zawodników z ponad 30 krajów całego świata. To największa strzelecka impreza w historii naszego miasta.

W ramach mistrzostw odbędą się konkurencje karabinowe, pistoletowe oraz strzelanie dynamiczne. Duże szanse  mają bydgoszczanki – Aneta Stankiewicz, Klaudia Tomaszewska oraz Klaudia Breś, która dostąpiła zaszczytu wciągnięcia flagi na maszt podczas odśpiewywania hymnu państwowego na Wyspie Młyńskiej podczas dzisiejszej ceremonii otwarcia zawodów z udziałem władz międzynarodowej federacji sportów uniwersyteckich, miasta, województwa, bydgoskich uczelni oraz sportowców biorących udział w imprezie, którzy zaprezentowali się podczas defilady.

Katarzyna Domańska – Prezes AZS UKW Bydgoszcz i Przewodnicząca Komitetu organizacyjnego witając uczestników ceremonii otwarcia powiedziała m.in.: -Przypadł nam miły zaszczyt organizować 6. Akademickie Mistrzostwa Świata w strzelectwie sportowym. Po raz pierwszy w naszym regionie odbywa się akademicka impreza sportowa tej rangi, która uświetni wydarzenia sportowe naszego miasta i regionu. W przygotowanie tego wydarzenia zaangażowane jest sportowe środowisko akademickie, Klub Strzelecki Zawisza, którzy dołożyli starań, żeby impreza odbyła się na wysokim poziomie sportowym i akademickim. Życzę wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń sportowych, rywalizacji far play – niech wygrywają najlepsi.

Przedstawicielka FISU Verena Burk pogratulowała wszystkim zawodnikom zakwalifikowania się do imprezy na poziomie ich własnych krajów, życząc im możliwie jak największych sukcesów. Podziękowała trenerom, przedstawicielom władz i sędziom za ich społeczną pracę oraz wolontariuszom za ich entuzjastyczny wkład w przebieg imprezy. Szczególne słowa podziękowania skierowała pod adresem organizatorów mówiąc:

-Gdy FISU zaakceptowała ofertę organizowania mistrzostw w Polsce – wszyscy wiedzieliśmy, że możemy być spokojni o organizację przez tak niezwykle kompetentny zespół organizatorów i przedstawicieli władz.

Iwona Waszkiewicz, zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy, w imieniu władz miasta gorąco powitała zawodników, trenerów, sędziów i działaczy sportowych, którzy przyjechali do naszego miasta z całego świata:

-To dla nas wielka radość i wyróżnienie, że tak prestiżowa impreza międzynarodowa odbywa się właśnie w naszym mieście.(…) 6. Akademickie Mistrzostwa Świata w Strzelectwie Sportowym uważam za otwarte!

Po podniesieniu na maszt flagi FISU oraz odśpiewaniu hymnu FISU nastąpiło ślubowanie sędziów i zawodników.

W programie artystycznym po zakończeniu oficjalnej części otwarcia mistrzostw, wystąpiła Agnieszka Twardowska z zespołem – finalistka programów The Voice of Poland oraz Twoja Twarz brzmi znajomo.


Podobne wpisy

Powiązane treści