Bydgoszcz
15C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 15 • L 15
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnale63-letni turysta zboczył z trasy. Obcokrajowca szukano kilka godzin [ZDJĘCIA]
edf
25.09.2017 | 15:10

63-letni turysta zboczył z trasy. Obcokrajowca szukano kilka godzin [ZDJĘCIA]

W jego poszukiwania zaangażowali się też strażacy.

Na zdjęciu: Mężczyzny szukali między innymi policjanci.

Fot. KPP w Świeciu

Kilka godzin trwały poszukiwania 63-letniego turysty, który zgubił się na terenie gminy Świecie. Mężczyzna nie wiedział, gdzie jest, a do tego – nie mówił po polsku. Jednak policjantom udało mu się pomóc. 

Informacja o zdarzeniu dotarła do dyżurnego świeckiej komendy z WCPR w sobotnie popołudnie. Jak się okazało dzwoniący był obcokrajowcem i nie mówił po polsku. Dla ułatwienia kontaktu otrzymał on numer jednego z interweniujących policjantów i to z nim nawiązywał stały kontakt. Policjant w rozmowie ustalił, że rowerowy turysta, na odcinku pomiędzy Świeciem a Sartowicami w rejonie Wisły, zgubił się i nie może odnaleźć drogi powrotnej.

Rowerzysta postanowił wybrać się w trasę przez „Diabelce” jednakże zaskoczyły go warunki pogodowe oraz dosyć wczesny zmrok. Dzwoniąc nie wiedział, gdzie dokładnie jest. Przekazał jedynie, że znajduje się kilka metrów od rzeki – relacjonuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

W teren natychmiast zostały wysłane wszystkie dostępne patrole, a policjant ciągle próbował utrzymywać kontakt z dzwoniącym mężczyzną. W działaniach poszukiwawczych uczestniczyli też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiągu. Poszukiwania rozpoczęto w miejscowości Morsk. Policjanci i strażacy penetrowali trudno dostępne ścieżki w rejonie Wisły na odcinku pomiędzy Świeciem i Sartowicami. Działania trwały aż do późnego wieczora i zakończyły się sukcesem. Mężczyzna został odnaleziony na wąskiej ścieżce wśród gęstych krzaków. – Policjanci udzielili turyście niezbędnej pomocy a następnie całego i zdrowego odwieźli do hotelu – mówi sierż. szt. Tarkowska.

Powiązane treści