Bydgoszcz
-12C
85% wilgotność
Wiatr: 1km/h S
H -12 • L -12
-12C
Pon
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA7-latek: Halo, policja? Mama bije mnie mieczem…
telefon_zgloszenie_policja
15.10.2016 | 12:49

7-latek: Halo, policja? Mama bije mnie mieczem…

Nietypowe zgłoszenie odebrali w czwartek policjanci ze Żnina od chłopca mieszkającego w gminie Gąsawa.

Na zdjęciu: 7-latek zadzwonił na policję po kłótni z matką.

Fot. FreeImages

Kilkuletni chłopiec powiadomił w czwartek przed południem policjantów o przemocy, której miał doświadczać w domu. Okazało się, że wszystko… zmyślił.

7-latek zgłosił się do dyżurnego żnińskiej policji, twierdząc, że matka bije go zabawkowym mieczem. W dodatku – zdarzenie miało się już powtarzać. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, aby sprawdzić, czy w domu chłopca faktycznie dochodzi do aktów przemocy.

Podczas rozmowy z matką oraz innymi domownikami okazało się, że to nieprawda. – Po rozmowie z matką i pozostałymi domownikami funkcjonariusze ustalili, że do żadnej przemocy nie dochodziło i nie dochodzi – tłumaczy nadkom. Krzysztof Jaźwiski z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Skąd więc pomysł na zgłoszenie? Okazało się, że matka zabroniła synowi korzystać z komputera. Powodem miały być słabe oceny uzyskiwane przez niego w szkole. – 7-latek nie zgadzał się z tą decyzją i dlatego zadzwonił na telefon alarmowy, podać wcześniej wymyśloną historię – dodaje Jaźwiński.

W obecności rodziców mundurowi przeprowadzili rozmowę z chłopcem na temat jego niewłaściwego zachowania.

Powiązane treści