Bydgoszcz
0C
95% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 0 • L 0
7C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI8 września – Dzień odpustu diecezjalnego ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości
Katedra. Obraz Matki Bożej Pięknej Miłości.
08.09.2017 | 10:58

8 września – Dzień odpustu diecezjalnego ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości

Odpust przypada w święto Narodzenia NMP.

Na zdjęciu: Katedra bydgoska. Obraz Matki Bożej Pięknej Miłości.

Fot. Stanisław Gazda

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny od wielu już lat w Bydgoszczy kojarzone jest z odpustem ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronki Diecezji.

Z tej racji w bydgoskiej katedrze już od 31 sierpnia trwały Dni Modlitw prowadzone przez ruchy i stowarzyszenia katolickie oraz odbywały się nieszpory kapłańskie.

Dzisiaj, w dniu odpustu diecezjalnego sprawowane były msze święte dla chorych oraz pielgrzymów.

Główna suma odpustowa celebrowana przez bpa Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej Jana Tyrawę rozpocznie się o godzinie 18.00.

W bydgoskiej katedrze czczony jest, słynący cudami, gotycki obraz przedstawia Madonnę Apokaliptyczną obleczoną w słońce, z księżycem pod stopami, Dzieciątkiem Jezus na lewej ręce i pąsową różą w dłoni prawej. Dzieło to nazywane Matką Bożą z Różą zaliczane jest do najpiękniejszych wizerunków maryjnych na ziemiach polskich.

Matką Bożą Pięknej Miłości nazwał Madonnę kardynał Stefan Wyszyński, prymas Polski – i odtąd ta nazwa figuruje powszechnie w odniesieniu do opisywanego wizerunku.


Podobne wpisy

Powiązane treści