Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
97% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 0 • L 0
-2C
Pon
-2C
Wt
-4C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBlogiA nie mówiłem…
IMG_20160921_101342
26.09.2016 | 15:23

A nie mówiłem…

Konstanty Dombrowicz komentuje ostatnie wydarzenia w mieście.

Na zdjęciu: Hala Targowa

Fot. Konstanty Dombrowicz

Chciałoby się zawołać: a nie mówiłem. Tak, zwracałem uwagę, oceniając w imieniu Stowarzyszenia My Bydgoszczanie  tegoroczny budżet miasta i zamierzenia inwestycyjne, że te plany przedstawiane przez prezydenta  mało realne są  i na pewno inwestycyjne kwoty będą obniżane. I tak jest. Wielkość inwestycji zostanie według zapowiedzi prezydenta ograniczona i skorygowana. Stosowną poprawkę  w budżecie  zaakceptują koalicjanci PO-SLD wraz z sierotami po Palikocie. Przyszłoroczny  meldunek o wykonaniu budżetu 2016 roku będzie spełniał wszelkie wymogi i zostanie przez radnych klepnięty czyli zaakceptowany. Kolejne poprawki  budżetowe jeszcze przed nami – m.in. te dotyczące budowy osiedlówek. Ot tak wprowadza się mieszkańców w błąd deklarując cuda , a potem się z zapowiedzi wycofując. Ale ludzie to kupią.

Wzorem poprzedniej głośnej transakcji czyli zakupu Młynów Rothera miasto ma kupić halę targową . Tak  jak w poprzednim przypadku nie wiadomo po co. I nie wiadomo na jaki cel  ma być wykorzystywana. Ot coś tam się wymyśli… Zastanawiam się czemu nie można myśleć wcześniej. Jakoś planowania brak , ale co tam.  Będzie miejska hala. Wszak „tylko” za 5 milionów. Innych potrzeb w Bydgoszczy przecież nie ma …

Ożywił się nam medialnie poseł Olszewski – teraz „walczy” ,składając nagłaśniane w lokalnej  prasie interpelacje,  o to by MON zapłaciło za wykorzystywanie bydgoskiego lotniska. Tyle tylko, że ten problem istniał także wtedy gdy pan poseł był m.in. wiceministrem i miał kolegów ministrów w MON zarządzanym przez PO.  Czemu wtedy nie załatwił  pieniędzy od swego dobrego znajomego ministra Siemoniaka?  Nie wiedział o długach wojska wobec bydgoskiego lotniska? Czyżby? Raczej gra toczy się o pozytywny  powrót posła na czołówki gazet i sympatię wyborców.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail