Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 11 • L 11
5C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAdrian Zieliński stanął przed agencją antydopingową. Decyzji jednak nie poznał
Adrian Zieliński - ST (3)
24.10.2017 | 22:03

Adrian Zieliński stanął przed agencją antydopingową. Decyzji jednak nie poznał

Panel dyscyplinarny POLADA nie podjął decyzji ws. Adriana Zielińskiego.

Na zdjęciu: Adrian Zieliński liczy, że wróci do sportowej rywalizacji.

Fot. ST/archiwum

We wtorek Adrian Zieliński stanął przed panelem dyscyplinarnym Polskiej Agencji Antydopingowej. Sprawa polskiego sztangisty miała się zakończyć, jednak decyzja nie została podjęta.

Mistrz olimpijski z Londynu, u którego podczas igrzysk w Rio wykryto nandrolon, z nadziejami oczekiwał na wtorkowe spotkanie. Wszystko przez przeprowadzone w lipcu badanie z użyciem wariografu, które wykazało, że Zieliński nie ukrywa informacji i w sposób świadomy nie zażywał niedozwolonych substancji od mistrzostw świata, które odbyły się w 2015 roku w USA.

Ku uciesze sztangisty badanie wykrywaczem kłamstw zostało we wtorek dopuszczone jako dowód w sprawie. Ostatecznie decyzja nie została jednak podjęta. Następne spotkanie Zielińskiego z agencją zaplanowano na pierwszą połowę listopada. – Dziękuję wszystkim, że jesteście ze mną. Jesteście wielcy! – skomentował 28-latek we wtorek wieczorem.

Przypomnijmy, że sztangista został zdyskwalifikowany na cztery lata. Chce jednak, żeby karę zminimalizować i zastosować jedynie naganę.

Powiązane treści