Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 8km/h SSE
H 4 • L 4
-0C
Pt
-5C
Sob
-6C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAgenci CBA w akcji. Cztery osoby zatrzymane na terenie Bydgoszczy i okolic
centralne biuro antykorupcyjne_agent_cba - zdj. ilustracyjne
25.05.2018 | 16:20

Agenci CBA w akcji. Cztery osoby zatrzymane na terenie Bydgoszczy i okolic

Do zatrzymań doszło na terenie Bydgoszczy i okolic.

Na zdjęciu: Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby. Kolejne zatrzymania są kwestią czasu.

Fot. CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali czterech biznesmenów, którzy są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Do zatrzymań doszło w Bydgoszczy i jej okolicach oraz w powiecie żywieckim. – Trzech z nich przyjęło łapówki na łączną kwotę 600 tysięcy złotych w zamian za powoływanie się na wpływy w urzędach skarbowych – mówi Temistokles Brodowski z biura prasowego CBA.

Agenci CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych, a także biura bydgoskiego Urzędu Skarbowego. – Została zabezpieczona dokumentacja kontroli podatkowych prowadzonych wobec firm należących do biznesmena wręczającego łapówki – dodaje Brodowski. Wręczający łapówki (były to raty w wysokości po 50 tys. zł) liczył na to, że kontrola skarbowa w jego firmie zakończy się pozytywnie.

Śledztwo prowadzi katowicka prokuratura. W toku prowadzonych czynności, śledczy chcą ustalić czy zatrzymani posiadali realny wpływ na pracowników bydgoskiej skarbówki i czy mogli w ten sposób wpływać na bieg prowadzonych kontroli skarbowych. Próbowaliśmy dowiedzieć się, czy zatrzymani przyznali się do winy i jakie zeznania złożyli tuż po zatrzymaniu, jednak prokurator Monika Łata nie odebrała od nas telefonu.

Jak się dowiedzieliśmy, mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Prokuratura zapewnia, że sprawa jest rozwojowa. – Kolejne zatrzymania są niewykluczone, a lista zarzutów może zostać powiększona – dowiadujemy się u śledczych.

Powiązane treści