Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 14 • L 14
22C
Nd
22C
Pon
29C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAkademickie Mistrzostwa Świata w Strzelectwie Sportowym odbędą się w Bydgoszczy. Przyjedzie kilkaset osób
Mariusz Zawodniak, Katarzyna Domańska, Adam Graduszewski, Krzysztof Kościański - LG
10.03.2016 | 16:46

Akademickie Mistrzostwa Świata w Strzelectwie Sportowym odbędą się w Bydgoszczy. Przyjedzie kilkaset osób

W czwartek władze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz CWZS Zawisza omówiły przygotowania do imprezy.

Na zdjęciu: Podczas konferencji zaprezentowano plakat mistrzostw.

Fot. Leszek Grabowski

We wrześniu w Bydgoszczy odbędą się VI Akademickie Mistrzostwa Świata w Strzelectwie Sportowym. W czwartek władze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz CWZS Zawisza przedstawiły plan przygotowań do imprezy.

To będzie wydarzenie bez precedensu nie tylko w historii naszej uczelni, ale w akademickiej historii całego województwa czy kraju – mówił Prorektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ds. Dydaktycznych i Jakości Kształcenia dr hab. Mariusz Zawodniak. Mistrzostwa miały pierwotnie odbyć się w Meksyku, ale po rezygnacji dotychczasowego gospodarza powierzono ich organizację Bydgoszczy. Scenariusz jest więc podobny jak w przypadku lipcowych mistrzostw świata juniorów w lekkoatletyce, co zauważył Dariusz Bednarek. – Jesteśmy specjalistami od organizacji imprez niemożliwych do zorganizowania – mówił wiceprezes CWZS Zawisza

Mistrzostwa odbędą się w dniach 14-18 września, a na dzień przed rozpoczęciem zawodów zaplanowano ceremonię otwarcia na Wyspie Młyńskiej. Organizatorzy spodziewają się, że do Bydgoszczy przyjedzie 300 sportowców z 30 krajów, 100 oficjalnych gości i 100 osób z obsługi technicznej oraz medycznej. Podczas imprezy pomogą też wolontariusze, którymi będą studenci UKW oraz sportowcy z Zawiszy.

W ramach mistrzostw odbędą się konkurencje karabinowe, pistoletowe oraz strzelanie dynamiczne. Duże szanse na występ mają bydgoszczanki – Klaudia Breś, Aneta Stankiewicz, i Klaudia Tomaszewska. Możliwe, że ich zmagania będzie można oglądać w Eurosporcie, który ma prawo do przeprowadzania transmisji z zawodów akademickich.

Powiązane treści