Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H -4 • L -4
-12C
Wt
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAkcja CBŚP pod Bydgoszczą [WIDEO]
15.03.2016 | 10:50

Akcja CBŚP pod Bydgoszczą [WIDEO]

Policjanci zlikwidowali fabrykę nielegalnych papierosów.

W wynajętych magazynach jednej z podbydgoskich wsi znajdowała się w pełni profesjonalna fabryka nielegalnych papierosów. Pracowali w niej nie tylko Polacy, ale również obywatele Ukrainy. Ich działalność odkryli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Policjanci CBŚP z Lublina wspólnie z policjantami z Bydgoszczy i celnikami weszli do magazynów. W środku znajdowało się maszyny i przedmioty służące do produkcji papierosów: maszyny do cięcia, pakowania, foliowania, gilzy, opakowania, znaki akcyzowe. Dzięki urządzeniom produkowano ok. 600 tys. papierosów w ciągu zaledwie jednej doby. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 tony tytoniu i 1 300 tys. papierosów, które miały trafić m.in. do Niemiec. Uszczuplenia Skarbu Państwa szacuje się na ok. 3,5 mln złotych.

Zatrzymani (3 Polaków i 6 obywateli Ukrainy) usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnej produkcji i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych. Zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawę nadzoruje lubelska prokuratura.

Powiązane treści