Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
97% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 0 • L 0
-2C
Pon
-2C
Wt
-4C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAkcja CBŚP pod Bydgoszczą [WIDEO]
15.03.2016 | 10:50

Akcja CBŚP pod Bydgoszczą [WIDEO]

Policjanci zlikwidowali fabrykę nielegalnych papierosów.

W wynajętych magazynach jednej z podbydgoskich wsi znajdowała się w pełni profesjonalna fabryka nielegalnych papierosów. Pracowali w niej nie tylko Polacy, ale również obywatele Ukrainy. Ich działalność odkryli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Policjanci CBŚP z Lublina wspólnie z policjantami z Bydgoszczy i celnikami weszli do magazynów. W środku znajdowało się maszyny i przedmioty służące do produkcji papierosów: maszyny do cięcia, pakowania, foliowania, gilzy, opakowania, znaki akcyzowe. Dzięki urządzeniom produkowano ok. 600 tys. papierosów w ciągu zaledwie jednej doby. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 tony tytoniu i 1 300 tys. papierosów, które miały trafić m.in. do Niemiec. Uszczuplenia Skarbu Państwa szacuje się na ok. 3,5 mln złotych.

Zatrzymani (3 Polaków i 6 obywateli Ukrainy) usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnej produkcji i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych. Zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawę nadzoruje lubelska prokuratura.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail