Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 9 • L 9
9C
Sr
8C
Czw
4C
Pt
10C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAkcja funkcjonariuszy CBŚP. Zabezpieczone narkotyki, trzy osoby zatrzymane
narkotyki bydgoszcz
09.04.2018 | 10:13

Akcja funkcjonariuszy CBŚP. Zabezpieczone narkotyki, trzy osoby zatrzymane

Podejrzani usłyszeli już zarzuty i tymczasowo trafili za kratki.

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli narkotyki w jednym z pomieszczeń w Górsku.

Fot. CBŚP

Ponad 180 krzewów konopi indyjskich i 4 kg marihuany zabezpieczyli funkcjonariusze bydgoskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji. W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn.

Funkcjonariusze ustalili, że w jednej z wynajmowanych posesji w Górsku pod Toruniem znajduje się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w dwóch pomieszczeniach znajdowało się ponad 180 krzewów konopi indyjskich, które były w różnej fazie wzrostu. To nie koniec, bo policjanci zabezpieczyli również przeszło 4 kilogramy marihuany.

Przy uprawie konopi, podejrzani wykorzystywali specjalistyczny sprzęt oświetleniowo-grzewczy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków przekroczyła 65 tysięcy złotych. Jak informuje CBŚP, plantacja mogła na tym terenie działać nawet od roku, zaś zabezpieczone narkotyki mogły trafić na nielegalny rynek powiatu toruńskiego.

W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn. Jeden z nich w przeszłości już odpowiadał za przestępstwa narkotykowe. Cała trójka w toruńskiej prokuraturze usłyszała zarzuty uprawy i wytwarzania znacznej ilości narkotyków, za co grozi nawet do piętnastu lat więzienia. Decyzją sądu spędzą oni najbliższe trzy miesiące za kratkami.

Powiązane treści