Bydgoszcz
-8C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H -8 • L -8
-12C
Pon
-13C
Wt
-12C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaWIDEOBydgoszcz na YouTubieAktorzy promują Kujawsko-Pomorskie [WIDEO]
01.02.2016 | 11:19

Aktorzy promują Kujawsko-Pomorskie [WIDEO]

Powstały nowe filmy promocyjne zachęcające do odwiedzin naszego województwa.

Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka i Maciej Stuhr – to oni pojawiają się w spotach promujących województwo Kujawsko-Pomorskie. Dlaczego to właśnie ci aktorzy zachwalają nasz region?

Są oni odtwórcami głównych ról w filmie Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Reżyser przenosi widzów do lat pięćdziesiątych i przedstawia im historię polskiego emigranta wojennego, który zakłada swingowy big band. Sceny do tej produkcji kręcono m.in. w Ciechocinku oraz Nieszawie. Film powstał z udziałem finansowym kujawsko-pomorskiego marszałkowskiego funduszu filmowego.

Krótkie spoty promocyjne nagrano na planach filmowych, a stworzeniem ich zajął się operator pracujący przy kręceniu filmu. Wyprodukowaniem zajęła się również Fundacja Tumult. Efektem ich pracy są 3 krótkie filmiki. W każdym z nich pojawiają się zdjęcia miejsc z naszego województwa oraz wypowiedź jednego z aktorów.

Spoty zostaną wykorzystane w kampanii promocyjnej zaplanowanej przez samorząd województwa. Zobaczyć je będzie można w sieci kin Multikino i Helios na terenie całego kraju. Będą one wyświetlane przed emisjami filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Ponadto spory prezentowane będą również podczas wydarzeń promujących imprezy kulturalne i turystyczne w regionie.

Powiązane treści