Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 15 • L 15
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAktywna jesień bydgoszczan. Gdzie można wystartować?
rower mtb piotr stalmierski
17.09.2016 | 11:30

Aktywna jesień bydgoszczan. Gdzie można wystartować?

Na zdjęciu: Nie zabraknie imprez dla kolarzy.

Fot. ST/archiwum

Zbliżająca się jesień nie musi oznaczać rozbratu z aktywnymi formami spędzania czasu. W najbliższych tygodniach w Bydgoszczy i okolicach zorganizowanych zostanie wiele imprez biegowych i rowerowych.

Sporo okazji do startów będą mieli w najbliższym czasie biegacze. 23 października odbędzie się impreza „Bydgoszcz na start”, w skład której wchodzą półmaraton i bieg na 5 km. Nie zabraknie także biegów terenowych. Już w najbliższą niedzielę wystartuje Maraton Puszczy Bydgoskiej. Rywalizujący będą musieli przygotować się na sporą liczbę podbiegów, nierówności i korzeni. Tydzień później w Myślęcinku odbędzie się trzecia edycja Terenowej Masakry. Na dwóch trasach – 5 i 10 km – startujący napotkają kilkadziesiąt przeszkód, które sprawdzą ich wytrzymałość i siłę, ale też spryt i umiejętność współpracy.

 Coś dla siebie znajdą pasjonaci maratonów MTB. Zawody dla nich odbędą się 9 października w Potulicach, gdzie do wyboru będą dwie trasy – 30 km (jedna pętla) i 60 km (dwie pętle).

Powiązane treści