Bydgoszcz
-12C
85% wilgotność
Wiatr: 1km/h S
H -12 • L -12
-12C
Pon
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAktywna jesień bydgoszczan. Gdzie można wystartować?
rower mtb piotr stalmierski
17.09.2016 | 11:30

Aktywna jesień bydgoszczan. Gdzie można wystartować?

Sprawdziliśmy, jakie imprezy sportowe odbędą się w najbliższym czasie.

Na zdjęciu: Nie zabraknie imprez dla kolarzy.

Fot. ST/archiwum

Zbliżająca się jesień nie musi oznaczać rozbratu z aktywnymi formami spędzania czasu. W najbliższych tygodniach w Bydgoszczy i okolicach zorganizowanych zostanie wiele imprez biegowych i rowerowych.

Sporo okazji do startów będą mieli w najbliższym czasie biegacze. 23 października odbędzie się impreza „Bydgoszcz na start”, w skład której wchodzą półmaraton i bieg na 5 km. Nie zabraknie także biegów terenowych. Już w najbliższą niedzielę wystartuje Maraton Puszczy Bydgoskiej. Rywalizujący będą musieli przygotować się na sporą liczbę podbiegów, nierówności i korzeni. Tydzień później w Myślęcinku odbędzie się trzecia edycja Terenowej Masakry. Na dwóch trasach – 5 i 10 km – startujący napotkają kilkadziesiąt przeszkód, które sprawdzą ich wytrzymałość i siłę, ale też spryt i umiejętność współpracy.

 Coś dla siebie znajdą pasjonaci maratonów MTB. Zawody dla nich odbędą się 9 października w Potulicach, gdzie do wyboru będą dwie trasy – 30 km (jedna pętla) i 60 km (dwie pętle).

Powiązane treści