Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
99% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 0 • L 0
0C
Pt
-7C
Sob
-2C
Nd
-3C
Pon
-1C
Wt
ZDMiKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku Przylesie-Łoskoń Tramwaje z centrum jadą tylko do pętli Przylesie.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleAlkohol szkodzi. Także ten niewypity
zatrzymanie_bydg_dzialki
02.08.2016 | 19:08

Alkohol szkodzi. Także ten niewypity

32-letni mężczyzna wpadł w ręce policjantów podczas kradzieży piwa i wódki...

Na zdjęciu: 32-latek trafił już do aresztu. Poczeka w nim na początek procesu.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

W minioną sobotę policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który włamał się do jednej z działek na Prądach. A był to dopiero początek jego problemów.

Mundurowi otrzymali zgłoszenie, że w jednej z altan na terenie ogródków działkowych przy ulicy Biskupińskiej znajduje się włamywacz. Wysłany na miejsce patrol ustalił miejsce pobytu mężczyzny i zatrzymał go. – 32-latek okradł jednego z działkowców z wódki oraz piwa – wylicza podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie także przebywa w areszcie, tyle że tymczasowym, dwumiesięcznym, zadysponowanym przez sąd na wniosek prokuratora. Dlaczego? Podczas sprawdzania zatrzymanego okazało się, że może mieć on na koncie również inne włamania i kradzieże. Kilkakrotnie, na przełomie maja i czerwca, włamywał się do aut i kradł z nich radia samochodowe. Na dodatek okazało się, że mężczyzny poszukują śledczy ze Szwederowa. Na początku czerwca 32-latek miał bowiem ukraść fiata ducato.

W efekcie lista zarzutów objęła aż siedem zdarzeń, za które mężczyzna odpowie teraz przed sądem. – Przestępstwa były dokonane w warunkach recydywy, więc aresztowanemu może grozić wyższa kara – podkreśla podkom. Słomski. Funkcjonariusze nie wykluczają z kolei, że lista zarzutów względem mężczyzny jeszcze się wydłuży.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail