Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 17 • L 17
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleAmator miodu zatrzymany. Po napadzie na pasiekę
miód_pasieka_ul_wolnydostęp
10.05.2017 | 08:35

Amator miodu zatrzymany. Po napadzie na pasiekę

Na zdjęciu: Mężczyźnie udało się zabrać siedem plastrów miodu.

Fot. wolny dostęp

Policjanci ze Złotnik Kujawskich ustalili 21-letniego mężczyznę , który „dobrał” się do ula. Mimo pożądlenia przez pszczoły, ukradł miód i doprowadzić do śmierci roju znajdującego się wewnątrz ula. 

Mężczyzna działał w okresie od 3 do 6 maja br. W tym czasie wszedł on na teren jednej z posesji na terenie gminy Złotniki Kujawskie i zniszczył znajdujący się tam ul, by pozyskać miód. – Mężczyzna połamał go, wysypując z niego rój, który na skutek zamoknięcia zginął. Pomimo uciążliwych ukąszeń przez pszczoły, mężczyźnie udało się zabrać siedem plastrów miodu i uciec – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci z komisariatu w Złotnikach Kujawskich, zebrali dowody w sprawie i wytypowali wandala. 21-letni mieszkaniec gminy został zatrzymany w poniedziałek na terenie swojej posesji. Tam też zostały znalezione pozostałości po połamanych ramkach plastrów miodu.

Mężczyzna odpowie za uszkodzenia mienia. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do 5 lat – dodaje asp. szt. Drobniecka.

Powiązane treści