Bydgoszcz
2C
Słonecznie
40% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 2 • L 2
-5C
Czw
-4C
Pt
-8C
Sob
-5C
Nd
-9C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAndriej Kobrin: Polonia to dla mnie najlepsze rozwiązanie
Polonia-Daugavpils_SG (9)
15.11.2017 | 07:47

Andriej Kobrin: Polonia to dla mnie najlepsze rozwiązanie

Andriej Kobrin to nowy zawodnik żużlowej Polonii.

Na zdjęciu: Polonia Bydgoszcz kompletuje skład na sezon 2018.

Fot. archiwum

Andriej Kobrin jest jednym z nowych zawodników Polonii Bydgoszcz. Żużlowiec liczy, że będzie regularnie startował i stanie się silnym punktem zespołu.

Dla mnie Polonia to najlepsze rozwiązanie. Ludzie w klubie od początku traktowali mnie bardzo profesjonalnie, rozmowy przebiegały w bardzo miłej atmosferze i nie trwały długo – mówi nam Kobrin, który w niedzielę związał się kontraktem z klubem Władysława Golloba

Ukrainiec jeździł dotąd w polskiej lidze niewiele. W latach 2008-2010 związany był z Wybrzeżem Gdańsk, jednak odjechał w jego barwach tylko dziesięć biegów, a następnie reprezentował zespół z Opola. – W Gdańsku było dobrze, ale klub miał swoje problemy. Dużo się tam jednak nauczyłem. Opole też wspominam pozytywnie, ale to wszystko już jest historią i chcę się skupić się na sezonie 2018 w Polonii – mówi 27-latek.

Oprócz kontraktu w Bydgoszczy Kobrin podpisał także umowy ze startującą w lidze czeskiej Żarnovicą i węgierskim Nagyhalasz Speedway. Możliwe, że będzie startował także w lidze niemieckiej. – Mam nadzieję, że będę miał jak najwięcej okazji do startów poza Polską. Działaczom i kibicom Polonii też chcę pokazać, że potrafię zdobywać dużo punktów – mówi Ukrainiec, który miał już w swojej karierze kilka okazji, żeby sprawdzić się na torze przy ul. Sportowej. – Jechałem w około dziesięciu zawodach w Bydgoszczy. Tor zawsze mi się podobał – zapewnia.

Polonia zakończyła budowę kadry na sezon 2018 we wtorek. Klub podpisał kontrakty z siedemnastoma zawodnikami.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail