Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
21C
Nd
19C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaAplikacja mobilna o Bydgoszczy. Na specjalną okazję
telefon
09.11.2016 | 22:05

Aplikacja mobilna o Bydgoszczy. Na specjalną okazję

Na zdjęciu: Już w piątek bydgoszczanie będą mogli zainstalować na swoich telefon aplikację o Bydgoszczy.

Fot. archiwum

Wkrótce bydgoszczanie będą mogli korzystać z aplikacji na urządzenia mobilne ułatwiającej poruszanie się po mieście. Program będzie można pobrać już od piątku.

Multimedialny przewodnik po mieście na telefony komórkowe będzie od 11 listopada oferowany przez Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego i będzie zawierał elementy gry miejskiej. Poruszanie się po wyznaczonej trasie obejmującej Stare Miasto i Śródmieście ułatwi intuicyjna nawigacja, a po pokonaniu wytyczonego odcinka będzie można rozwiązać zadania i zdobyć wiedzę.

Przewodnik będzie zawierał informacje na tematy społeczno-kulturalne, religijne, towarzysko-rozrywkowe oraz sportowe. – Mocny akcent położono na wielokulturowość miasta oraz związek bydgoszczan z rzeką Brdą. W aplikacji umieszczono wizualizacje planów miast, plakatów, reklam, ogłoszeń, obrazów, przedmiotów, dokumentów, a także informacje prasowe, wspomnienia oraz fragmenty tekstów źródło­wych. Pojawiają się dawne nazwy ulic i placów – informuje Natalia Szczerbińska z Muzeum Okręgowego.

Projekt związany jest z obchodzonymi w tym roku 670. urodzinami miasta. Aplikację będzie można pobrać ze strony muzeum od 11 listopada.

Powiązane treści