Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 25 • L 25
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaArgentyński wieczór w Bydgoszczy. W ramach Rzeki Muzyki
Carlos Ruez_2
13.07.2017 | 10:04

Argentyński wieczór w Bydgoszczy. W ramach Rzeki Muzyki

Na zdjęciu: W gronie artystów pojawi się wokalista z Buenos Aires.

Fot. mat. pras.

Muzyka, z jakiej słyną ulice argentyńskiego Buenos, w najbliższą niedzielę zagości nad Brdą. Zapewni jej zespół Furor de Tango & Carlos Roulet, który wystąpi na scenie przy amfiteatrze Opery Nova w ramach kolejnego koncertu z cyklu Rzeka Muzyki.

Występ zatytułowany „Wieczór w Buenos” rozpocznie się o godzinie 19:00. Największe argentyńskie – i nie tylko – klasyki tanga zostaną zagrane przez jeden z najbardziej cenionych w Polsce zespołów wykonujących ten gatunek muzyki, czyli Furor de Tango. Kwartet entuzjastów tanga argentyńskiego pojawi się w Bydgoszczy w nieco innym składzie. Na scenie zaprezentuje się trzech polskich muzyków: Maciej Lulek – znakomity krakowski mistrz skrzypiec., Piotr Kossowski – pasjonat tanga, aranżer i pianista z Warszawy, Jan Woźniak – warszawski nauczyciel tanga i entuzjasta gry na kontrabasie oraz wokalista z Buenos Aires – Carlos Roulet, który wystąpi gościnnie wraz z członkami grupy. Jego udział pozwoli jak najwierniej odzwierciedlić piękno argentyńskiej kultury na bulwarach bydgoskiej Brdy.

Podczas niedzielnego koncertu zespół wykona przede wszystkim utwory do tańca, starając się wiernie oddać styl najlepszych orkiestr złotej ery tanga. Zespół występował już na milongach w Polsce i Irlandii, czy też Argentynie. Miał przyjemność grać dla uczestników festiwalu tanga Warsaw Tango Weekend i przy okazji dwóch największych maratonów tanga w Polsce, we Wrocławiu i Warszawie. Poza repertuarem tang, grają też na życzenie publiczności utwory muzyki ludowej z Argentyny, są to przepiękne tematy z charakterystycznym i wyrazistym rytmem.

 

Powiązane treści