Bydgoszcz
15C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 15 • L 15
18C
Wt
18C
Sr
26C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaInowrocławRozrywka i kulturaArlekinada 2017. Młodzi twórcy zaprezentowali swoje umiejętności
Arlekinada - Ino
27.03.2017 | 10:24

Arlekinada 2017. Młodzi twórcy zaprezentowali swoje umiejętności

Na zdjęciu: Zwycięzcy tegorocznej edycji festiwalu.

Fot. Urząd Miasta Inowrocławia

Przez dwa dni młodzi aktorzy z całej Polski prezentowali swoje umiejętności na deskach inowrocławskiego Teatru Miejskiego. Zmagania na XV Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” rozpoczęły się w piątek. W sobotę wybrano najlepsze grupy.

Zwycięzcą tegorocznego festiwalu został Teatr Bez (pre) Tekstu. Młodzi aktorzy z Poznania wystąpili w sztuce „Scenki rodzajowe” w reż. Wiesławy Wójcik i Anny Rozmianiec. Drugie miejsce przyznano Teatrowi Cyk z Gminnego Ośrodka Sokół w Czerwonaku – sztuka „Mój niepokój ma przy sobie broń” w reż. Anny Rozmianiec, a trzecie – Teatrowi „Trupa” z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie za spektakl „Męczeństwo Piotra Ohey’a w reż. Jolanty Tomasiewicz. Wyróżnienie otrzymał Teatr Pod Kolumnami z Wrocławia za spektakl „W blasku cienia” w reż. Katarzyny Łuczyńskiej. Za najlepszą aktorkę Arlekinady uznano Sekretarza Protokołu, czyli Kornelię Niziołek z Teatru Trupa z Lubartowa. Wyróżnienie aktorskie przyznano: Antoninie Gonet z Teatru Bez (pre) tekstu i Adamowi Banachowi z Teatru Pod Kolumnami. O nagrodach zadecydowało trzyosobowe jury: aktorka Sonia Bohosiewicz, krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski oraz dramaturg Jerzy Rochowiak.

Swoje nagrody przyznało również jury młodych. Młodzieżowa Rada Miejska Inowrocławia oraz tajemniczy przyjaciel Arlekinady. Pomysłodawczynią i dyrektorem artystycznym festiwalu jest radna wojewódzka Elżbieta Piniewska.

Tuż przed ogłoszeniem wyników jubileuszowej edycji festiwalu na deskach inowrocławskiego teatru wystąpiła Ania Dąbrowska. Jej koncert nie był jedyna atrakcją przygotowaną w ramach „Arlekinady”. W piątek wieczorem uczestnicy wydarzenia brali udział w warsztatach z Teatrem Improwizowanym „wymyWammy” oraz zajęciach MASTER CLASS prowadzonych przez Tomasza Wasilewskiego, laureata Srebrnego Niedżwiedzia za najlepszy scenariusz na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale.

Powiązane treści