Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 8km/h ENE
H -5 • L -5
-1C
Pon
-0C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
1C
Pt
Metropolia BydgoskaInowrocławRozrywka i kulturaArlekinada 2017. Młodzi twórcy zaprezentowali swoje umiejętności
Arlekinada - Ino
27.03.2017 | 10:24

Arlekinada 2017. Młodzi twórcy zaprezentowali swoje umiejętności

To było święto młodzieżowego teatru w Inowrocławiu.

Na zdjęciu: Zwycięzcy tegorocznej edycji festiwalu.

Fot. Urząd Miasta Inowrocławia

Przez dwa dni młodzi aktorzy z całej Polski prezentowali swoje umiejętności na deskach inowrocławskiego Teatru Miejskiego. Zmagania na XV Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” rozpoczęły się w piątek. W sobotę wybrano najlepsze grupy.

Zwycięzcą tegorocznego festiwalu został Teatr Bez (pre) Tekstu. Młodzi aktorzy z Poznania wystąpili w sztuce „Scenki rodzajowe” w reż. Wiesławy Wójcik i Anny Rozmianiec. Drugie miejsce przyznano Teatrowi Cyk z Gminnego Ośrodka Sokół w Czerwonaku – sztuka „Mój niepokój ma przy sobie broń” w reż. Anny Rozmianiec, a trzecie – Teatrowi „Trupa” z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie za spektakl „Męczeństwo Piotra Ohey’a w reż. Jolanty Tomasiewicz. Wyróżnienie otrzymał Teatr Pod Kolumnami z Wrocławia za spektakl „W blasku cienia” w reż. Katarzyny Łuczyńskiej. Za najlepszą aktorkę Arlekinady uznano Sekretarza Protokołu, czyli Kornelię Niziołek z Teatru Trupa z Lubartowa. Wyróżnienie aktorskie przyznano: Antoninie Gonet z Teatru Bez (pre) tekstu i Adamowi Banachowi z Teatru Pod Kolumnami. O nagrodach zadecydowało trzyosobowe jury: aktorka Sonia Bohosiewicz, krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski oraz dramaturg Jerzy Rochowiak.

Swoje nagrody przyznało również jury młodych. Młodzieżowa Rada Miejska Inowrocławia oraz tajemniczy przyjaciel Arlekinady. Pomysłodawczynią i dyrektorem artystycznym festiwalu jest radna wojewódzka Elżbieta Piniewska.

Tuż przed ogłoszeniem wyników jubileuszowej edycji festiwalu na deskach inowrocławskiego teatru wystąpiła Ania Dąbrowska. Jej koncert nie był jedyna atrakcją przygotowaną w ramach „Arlekinady”. W piątek wieczorem uczestnicy wydarzenia brali udział w warsztatach z Teatrem Improwizowanym „wymyWammy” oraz zajęciach MASTER CLASS prowadzonych przez Tomasza Wasilewskiego, laureata Srebrnego Niedżwiedzia za najlepszy scenariusz na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail