Artego górą w derbach!

Dodano: 07.11.2015 | 20:50

Bydgoszczanki pewnie pokonały Energę Toruń.

Na zdjęciu: Maurita Reid zwyciężyła w meczu ze swoim byłym klubem.

Koszykarki Artego Bydgoszcz odniosły pewne zwycięstwo w derbowym meczu Tauron Basket Ligi Kobiet z Energą Toruń. Podopieczne Tomasza Herkta nie miały żadnego problemu z pokonaniem rywalek.

Bydgoszczanki rozpoczęły mecz od prowadzenia 12:0. Konto torunianek otworzyła po niespełna pięciu minutach gry Weronika Idczak, lecz wcale nie oznaczało to przełomu w grze przyjezdnych. Bydgoszczanki do końca I kwarty kontrolowały przebieg spotkania i po pierwszych dziesięciu minutach meczu prowadziły 22:11. W II odsłonie przewaga powiększyła się tylko nieznacznie i koszykarki zeszły na przerwę zeszły z wynikiem 45:32 dla Artego.

W III partii kibice długo oglądali powtórkę z poprzednich minut, czyli utrzymywanie prowadzenia przez Artego, które jednak nie powiększało przewagi. Dopiero na koniec kwarty udało się zdobyć najpierw dziewięć, a potem siedem punktów z rzędu i powiększyć różnicę do dwudziestu sześciu oczek. W IV odsłonie Artego nie odpuściło rywalkom i zwiększyło przewagę o kolejnych dziewięć punktów. Ostatecznie triumfowało 84:49.

Bydgoszczanki, z bilansem 6-2, zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli. Prowadzi Wisła Kraków, która pokonała dziś Ślęzę Wrocław.