PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
14.11.2015 | 22:47

Artego pokonało Pszczółkę. Ucieka w tabeli

Artego odniosło siódme zwycięstwo w tym sezonie.

Na zdjęciu: Maurita Reid zdobyła w Lublinie trzynaście punktów

Koszykarki Artego Bydgoszcz odniosły siódme zwycięstwo w tym sezonie. W sobotę podopieczne Tomasza Herkta pokonały rywala z czołówki tabeli, AZS UMCS Lublin.

Artego przegrało I kwartę trzema punktami, ale w drugiej odsłonie wygrało zdecydowanie, pozwalając rzucić rywalkom tylko cztery punkty. Niewiele oczek padło także w III kwarcie, wygranej przez lublinianki 10:8. Losy spotkania decydowały się w ostatniej, czwartej partii. Bydgoszczanki wygrały w niej 17:12, a w całym meczu 56:47.

Najwięcej punktów dla drużyny Tomasza Herkta – 13 – zdobyła Maurita Reid. Znacznie gorzej szło za to Julie McBride, która nie trafiła żadnego z sześciu rzutów z gry.

Artego plasuje się obecnie na drugiej pozycji w tabeli, tuż za Wisłą Can-Pack Kraków. AZS UMCS zajmuje czwartą lokatę.