Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 15 • L 15
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
29C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportArtego straciło liderkę. Ale już ma nową gwiazdę
koszykówka, Artego Bydgoszcz, Maurita Reid
23.05.2017 | 10:38

Artego straciło liderkę. Ale już ma nową gwiazdę

Na zdjęciu: Maurita Reid będzie grała w Krakowie.

Fot. ST

Reprezentująca w ostatnich latach Wisłę Can-Pack Kraków Justyna Żurowska-Cegielska została nową zawodniczką Artego Bydgoszcz.  Pod Wawel powędrowała za to dotychczasowa liderka zespołu, Maurita Reid.

Żurowska-Cegielska, 32-letnia silna skrzydłowa, to trzykrotna mistrzyni Polski, a także dwukrotna MVP finałów PLKK. Ma za sobą również występ w meczu gwiazd Euroligi. Przed rozpoczęciem minionego sezonu zawiesiła swoją karierę i udała się na urlop macierzyński. Prywatnie jest żoną byłego żużlowca Krzysztofa Cegielskiego.

W Krakowie od nowego sezonu będzie występowała Maurita Reid, która po dobrym sezonie zdecydowała się przejść do Wisły Can-Pack. W Artego pozostają za to trener Tomasz Herkt i Elżbieta Międzik. Kształt kadry ma zależeć od tego, czy klub wystartuje w rozgrywkach o Puchar Europy. Stosowne dokumenty zostały już złożone w urzędzie miasta.

Powiązane treści