H 4 • L 4
-1C
7C
7C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportArtego wygrało z MBA! Trzecia grupowa wygrana bydgoszczanek [ZDJĘCIA]
artego, mba moskwa, eurocup, julie mcbride - st (12)
02.11.2017 | 19:54

Artego wygrało z MBA! Trzecia grupowa wygrana bydgoszczanek [ZDJĘCIA]

Artego pokonało w czwartek MBA Moskwa.

Na zdjęciu: Bydgoskie koszykarki odniosły trzecie zwycięstwo w rozgrywkach EuroCup.

Po raz drugi w grupie C Artego Bydgoszcz pokonało MBA Moskwa. Było sporo nerwów, ale ostatecznie bydgoszczanki wygrały 78:65.

Pierwszy mecz tych dwóch drużyn bydgoszczanki w Moskwie wygrały stosunkowo pewnie, bo 87:70. Drugie spotkanie ekipy Tomasza Herkta we własnej hali było jednocześnie okazją do rehabilitacji przed własnymi kibicami za porażkę w pojedynku ze szwedzką Umeą Udominate (70:74).

Oba zespoły zaczęły mecz nerwowo, bo dość powiedzieć, że w pierwszych dwóch minutach trafiły tylko po jednym rzucie z półdystansu! Było za to dużo chaosu i nerwowości w grze obu ekip. Miejscowym dopiero po skutecznej akcji Stallworth udało się odskoczyć na pięć punktów przewagi (11:6). Rywalki bardzo szybko następnie przekroczyły limit pięciu fauli, co miejscowe skrzętnie wykorzystały i powiększyły swoje prowadzenie (16:7, 18:9). Artego miało w pierwszej kwarcie więcej zbiórek od rywalek (14:10) i asyst (5:3), a także miało wyższą skuteczność w rzutach z gry (35% przy niespełna 27% drużyny moskiewskiej).

Wysokie prowadzenie bydgoszczanek (27:17, po akcji O’Neill), najwyraźniej podrażniło przyjezdne, bo te ruszyły do odrabiania strat. Wystarczyły celne rzuty z dystansu Sitniak i Kaitukowej, by na tablicy wyników zrobiło się 37:33. Dodatkowo miejscowe miały problem z faulami, bo bardzo szybko wykorzystały limit pięciu przewinień.

Podobny obraz był także w trzeciej kwarcie. Artego znów szybko wypracowało sobie przewagę (43:35, po trójkach Międzik i McBride), ale znów taki stan rzeczy zmobilizował rywalki. Te ponownie rozpoczęły gonitwę celem odrobienia strat i w pewnym momencie zmniejszyły je do trzech punktów (47:44), a liderkami MBM w ofensywie były Sitniak i Kaitukowa. Artego potem znów odskoczyło na dziesięć punktów zaliczki (54:44).

W czwartej odsłonie, MBA miało już tylko punkt straty (61:60), ale bydgoszczankom udało się bezpieczną przewagę dowieźć do końcowego gwizdka, choć w ich grze było sporo nerwowości i niedokładności. Miejscowe w ofensywie były skuteczniejsze od rywalek, swoje rzuty trafiała przede wszystkim Stallworth. Ponadto, na trzy i pół minuty przed końcem meczu, zespół z Moskwy stracił Sitniak, która przekroczyła limit pięciu fauli.

FIBA EUROCUP KOSZYKAREK – GRUPA C – 4. KOLEJKA – 2.11.2017 R.
ARTEGO BYDGOSZCZ – MBA MOSKWA 78:65 (21:9, 16:26, 19:14, 22:16)

ARTEGO: O’Neill 23 (7 zb., 5 as.), Stallworth 21 (2 bl.), McBride 13 (10 as.), Żurowska-Cegielska 6, Międzik 5 – Stanković 10 (11 zb.), Szott-Hejmej, Adamowicz, Poboży.

Sędziowali: Andriej Szarapa (Białoruś), Viola Györgyi (Norwegia), Henri Hilke (Norwegia).
Komisarz FIBA Europe: Eleonora Rangełowa (Bułgaria).