Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -4 • L -4
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaArtyści uliczni z całego świata spotkają się w Bydgoszczy
Clownforlaragiddings

Artyści uliczni z całego świata spotkają się w Bydgoszczy (15-16.07)

Mieszkańcy miasta nad Brdą będą mogli oglądać ich występy za darmo.

Na zdjęciu: W Bydgoszczy będzie można spotkać niejednego clowna.

Fot. wolny dostęp

Już po raz 9. Bydgoszcz opanują tzw. buskersi, czyli artyści zaadoptowani w środowisku miejskim, którzy traktują ulicę jako scenę. W dniach 15-16 lipca odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej Busker Fest 2016.

W tym czasie w centrum Bydgoszczy będzie można zobaczyć artystów prezentujących swoje zdolności. Mieszkańcy miasta oraz odwiedzający je turyści będą mogli zobaczyć m.in. przedstawienia teatrów ulicznych, uliczne pokazy akrobatyczne, sztuki kuglarskiej i cyrkowej, posłuchać ulicznych grajków oraz wziąć udział w happeningach.

Występy odbywać się będą w godz. 15:00-22:00 na Starym Rynku oraz w amfiteatrze przy ul. Mostowej. Ponadto w barce Lemara artyści będą spotykać się z publicznością na wspólnych koncertach i jam sessions. Podczas koncertów rozpoczynających się tam od godz. 21:00 zagrają m.in. członkowie zespołu Szulerzy z Inowrocławia, Busker Blues Project i Applause Agent.

W centrum Bydgoszczy pojawią się m.in. kuglarze, akrobaci, clowni, mimowie, aktorzy i muzycy, którzy wykorzystają przestrzeń miasta na potrzeby swoich kreacji i zaangażują do tego przypadkowych przechodniów, a także świadomych widzów. Pokazy artystów będzie można oglądać całkowicie za darmo. Umożliwi to m.in. finansowanie festiwalu ze środków Miasta Bydgoszczy. Organizatorem imprezy jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych „Mandragora”, a partnerem: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Powiązane treści