43% wilgotność
Wiatr: 2km/h NW
H 21 • L 21
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAstoria bez zwycięstwa z Legią. Niespodzianka była blisko
Astoria - Polonia Leszno - ST (2)
02.10.2016 | 15:29

Astoria bez zwycięstwa z Legią. Niespodzianka była blisko

O wygranej stołecznego zespołu zadecydowała ostatnia kwarta.

Na zdjęciu: Koszykarze Astorii ponieśli drugą porażkę w tym sezonie.

W sobotnim meczu 2. kolejki I ligi koszykówki mężczyzn Astoria Bydgoszcz przegrała z Legią Warszawa 72:85. O porażce podopiecznych Konrada Kaźmierczyka zadecydowała ostatnia kwarta sobotniego spotkania.

Bydgoszczanie dobrze zaczęli mecz i po pierwszych dziesięciu minutach gry prowadzili 16:10. W kolejnych fragmentach spotkania Astoria utrzymywała przewagę i przed ostatnią kwartą miała trzy punkty więcej od Legii. Ostatnie minuty meczu należały jednak do Legii. Stołeczni zawodnicy wygrali IV kwartę 26:10 i cały mecz 85:72.

Za tydzień bydgoszczanie zagrają w Inowrocławiu w derbowym spotkaniu z Notecią.

Astoria Bydgoszcz – Legia Warszawa 72:85 (16:10, 23:28, 23:21, 10:26)

Astoria: Bierwagen 15, Gospodarek 14, Czyżnielewski 13, Barszczyk 7, Laydych 0 oraz Motel 9, Stalicki 6, Fatz 5, Szyttenholm 3, Dąbek 0.

Legia: Aleksandrowicz 13, Ł. Wilczek 12, Linowski 8, M. Wilczek 5, Robak 4 oraz Kukiełka 19, Pacocha 14, Malewski 8, Andrzejewski 2, Bojko 0.