PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAstoria gorsza od GKS-u. Zadecydował fatalny początek
12.12.2015 | 23:36

Astoria gorsza od GKS-u. Zadecydował fatalny początek

W sobotnim meczu I ligi Astoria Bydgoszcz przegrała z GKS-em Tychy.

Na zdjęciu: Dorian Szyttenholm zdobył w sobotę siedem punktów.

W sobotnim meczu I ligi koszykówki zawodnicy Astorii Bydgoszcz przegrali z GKS-em Tychy. Zespół Konrada Kaźmierczyka fatalnie zaczął spotkanie, ale potem był blisko odrobienia strat.

Bydgoszczanie fatalnie rozpoczęli mecz i dali na samym początku odskoczyć rywalom. Po czterech minutach gry było 12:0 dla tyszan. Przez następnych kilka minut różnica między zespołami nie zmieniała się znacznie (10:24), ale końcówka ponownie należała do GKS-u, który po I kwarcie prowadził 33:10.

W II i III kwarcie bydgoszczanie zdołali przywrócić sobie i kibicom nadzieję na korzystny wynik i przed ostatnią odsłoną pojedynku tracili już tylko osiem punktów. Prym w bydgoskich szeregach wiedli Piotr Robak i Hubert Mazur, który mimo wcześniejszych zapowiedzi zdołał się wykurować i rozegrał w sumie 30 minut. W IV kwarcie zaczął także punktować Sebastian Laydych, po którego rzucie za trzy punkty Asta traciła już tylko trzy oczka (68:71). Następnie błąd kroków zanotował Marcin Piechowicz i bydgoszczanie mogli wyrównać, ale tym razem Laydych chybił. Astoria miała jeszcze okazję do wyrównania, gdy Paweł Lewandowski trafił pierwszy rzut osobisty, a drugi specjalnie zmarnował. Piłkę zebrał Dorian Szyttenholm, ale – dobrze pilnowany – nie zdołał trafić. GKS wygrał 71:69.

Po 14 kolejkach Astoria zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Do plasującej się na ósmej lokacie Spójni Stargard Szczeciński traci jeden punkt. Za tydzień zespół Konrada Kaźmierczyka zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem II Wrocław.

13. kolejka I ligi koszykówki
ASTORIA BYDGOSZCZ – GKS TYCHY 69:71 (10:33, 18:12, 22:13, 19:13)

Astoria: Robak 18, Mazur 17, Lewandowski 9 (6 as.), Fatz 7, Laydych 7, Szyttenholm 7 (7 zb.), Barszczyk 4, Grod 0, Kutta 0.

GKS: Bzdyra 24 (5×3), Piechowicz 12, Deja 11, Szpyrka 9, Olczak 6, Dziemba 5, Basiński 3 (8 zb.), Markowicz 1.