PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Astoria Bydgoszcz
03.01.2016 | 23:43

Astoria rozbita przez Miasto Szkła

Bydgoszczanie przegrali z liderem 43 punktami.

Na zdjęciu: Piotr Robak zdobył w niedzielę 19 punktów, ale jego zespół wyraźnie przegrał.

Żadnych szans w starciu z Miastem Szkła Krosno nie mieli koszykarze Astorii Bydgoszcz. Podopieczni Konrada Kaźmierczyka przegrali w niedzielnym meczu 71:114.

Astoria była równorzędnym rywalem dla krośnian tylko w I kwarcie, w której uległa pięcioma punktami. Później było już tylko gorzej. W II kwarcie przyjezdni wygrali 17 oczkami, w III – 10, a w IV – 11.

Bydgoszczanie zdobyli niemało, bo 71 punktów, choć kompletnie nie wychodziły im rzuty za trzy punkt – trafili tylko 2 z 11 prób. Dla porównania goście zanotowali aż 15 trójek. Skuteczniejsi byli też za 2, a prym wśród nich wiedli Michał Baran (20 punktów) i Szymon Rduch (17).

Po szesnastu spotkaniach Astoria nadal zajmuje 9 lokatę w tabeli. Za tydzień zagra u siebie z piątym Zniczem Pruszków.

16. kolejka I ligi koszykówki mężczyzn
ASTORIA BYDGOSZCZ – MIASTO SZKŁA KROSNO 71:114 (22:27, 17:34, 18:28, 14:25)

Astoria: Robak 19, Szyttenholm 13, Lewandowski 12, Laydych 11, Barszczyk 7, Fatz 6, Łucka 2, Grod 1, Kutta 0, Senski 0, Wardziński 0.

Miasto Szkła: Baran 20 (6×3), Rduch 17, Wyka 16, Małgorzaciak 16, Pełka 12, Oczkowicz 9, Bręk 8, Dłuski 8, Pisarczyk 8, Rak 0.