H 4 • L 4
-1C
7C
7C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAstoria wygrała na wyjeździe. Po raz drugi w tym sezonie
Patryk-Gospodarek-Astoria-Bydgoszcz-ST-1200x800
15.10.2017 | 22:32

Astoria wygrała na wyjeździe. Po raz drugi w tym sezonie

Na zdjęciu: Koszykarze Astorii wygrali mecz w Warszawie

Drugie zwycięstwo w tym sezonie I ligi odnieśli koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz. Podopieczni Konrada Kaźmierczyka pokonali na wyjeździe KK Warszawa 86:76.

Bydgoski zespół będzie kontynuował serię wyjazdowych pojedynków. Po zwycięstwie w Kłodzku, w niedzielę bydgoszczanie odnieśli cenną wygraną w stolicy, a już w środę zagrają na wyjeździe ze Spójnią Stargard (18.00).

To był mecz pod pełną kontrolą bydgoskiej drużyny. Po skutecznych akcjach Mikołaja Groda Astoria wypracowała sobie czteropunktową przewagę (10:6). Po celnym rzucie Łukasza Frąckiewicza było 22:13 dla Astorii. Bydgoszczanie dominowali na parkiecie i w drugiej kwarcie powiększyli swoje prowadzenie. Celne rzuty Mateusza Fatza i Doriana Szyttenholma pozwoliły bydgoskiemu zespołowi odskoczyć na czternaście punktów (36:22). Miejscowi nie mieli argumentów na nawiązanie równorzędnej walki z bydgoszczanami.

Ci w drugiej połowie potwierdzili swoją dominację i ostatecznie wygrali różnicą dziesięciu punktów (86:76). Gracze „Asty” zdominowali walkę na tablicach (mieli 33 zbiórki, 24 w obronie i 9 w ataku, przy 24 zbiórkach gospodarzy) i mieli mniej strat (15) od rywali (20), a także więcej przechwycili piłek (13) od gospodarzy (9).

I LIGA KOSZYKARZY – SEZON 2017/2018 – 4. KOLEJKA – 15.10.2017 R.
KK WARSZAWA – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 76:86 (22:25, 10:23, 19:24, 25:14)

KK WARSZAWA: Hybiak 26 (4×3, 9 zb., 7 as., 8 str.), Motel 15 (4×3), Wojtyński 11 (3×3), Koźluk 6 (5 f.), Rudko – Sarnacki 8 (5 zb.), Jaremkiewicz 8 (2×3), Pietkiewicz 2, Çalişkan, Iwanowicz, Zapert.

ENEA ASTORIA: Grod 24 (2×3, 8 zb.), Śpica 16 (1×3), Frąckiewicz 6, Bierwagen 4 (1×3, 5 zb.), Gospodarek 3 – Szyttenholm 12, Fatz 11, Pochocki 7, Barszczyk 3 (1×3, 6 zb.), Kondraciuk, Przybylski, Korniiets.

Sędziowali: Michał Szybisty, Robert Rydz, Tomasz Sawicki.
Komisarz PZKosz.: Wiesław Nowakowski.