71% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 13 • L 11
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAstoria wygrała w Pruszkowie. Zwycięskie punkty zdobyła na 4 sekundy przed końcem meczu!
I liga koszykarzy_ Enea Astoria Bydgoszcz-AZS AGH Kraków_ Marcin Nowakowski - SF
01.12.2018 | 20:35

To ósme zwycięstwo bydgoskiego zespołu w tym sezonie I ligi.

Na zdjęciu: Marcin Nowakowski (z piłką w ręku) na cztery sekundy przed końcem meczu zdobył decydujące punkty dla Astorii.

Ósmą wygraną w tym sezonie I ligi odnieśli koszykarze Enea Astorii. Podopieczni Grzegorza Skiby po dramatycznym meczu wygrali ze Zniczem Basket Pruszków.

Kibice w hali w Pruszkowie obejrzeli niezwykle zacięte spotkanie, a o jego losach zaważyła dramatyczna końcówką, którą rozstrzygnęli gracze z Bydgoszczy.

INFORMACJE Z ASTORII I ARTEGO W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Ale po kolei. Pierwsze dziesięć minut było niezwykle wyrównane, w którym żadna z drużyn nie była w stanie wypracować wysokiej przewagi. Na ich koniec trzy punkty przewagi mieli miejscowi. „Asta” wyszła na prowadzenie w połowie drugiej kwarty. Z półdystansu trafili Kondraciuk i Dłuski, po czym było 30:26 dla bydgoszczan. Zniczowi udało się ten wynik dogonić i do przerwy na tablicy wyników był remis 43:43.

Równie zacięta była druga połowa. Na koniec trzeciej kwarty było 64:63 dla Astorii, ale wszystko co najważniejsze wydarzyło się w czwartej kwarcie. A konkretnie w jej ostatnich 30 sekundach. Najpierw dwa rzuty osobiste trafił Kacper Kamiński, wyprowadzając na prowadzenie gospodarzy (87:86). Bydgoski zespół wykorzystał skutecznie kontratak. Co prawda dwukrotnie nie trafił Śpica, ale gracze „Asty” dwukrotnie zebrali piłkę na atakowanej tablicy, a w decydującej akcji z półdystansu celnie rzucił Marcin Nowakowski. I jak się później okazało, ten rzut dał Astorii ósmą wygraną w tym sezonie.

Każdy z zawodników Astorii, który pojawił się na parkiecie, zdobył punkty. Wspomniany już Nowakowski obok 17 punktów, dołożył do tego dorobku 12 asyst. Najwięcej punktów – 30 zapisał na swoim koncie Jakub Dłuski, który cztery razy trafił zza linii 6,75 m.

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 12. KOLEJKA – 1.12.2018 R.
ELEKTROBUD-INVESTMENT ZNICZ BASKET PRUSZKÓW – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 87:88 (20:17, 23:26, 20:21, 24:24)

ZNICZ: Centar 23 (4×3, 7 zb.), Kamiński 13 (2×3, 6 as., 5 str.), Szwad 13 (8 zb.), Kierlewicz 11 (1×3, 6 zb.), Tradecki 11 (3×3, 5 as.) – Hałas 10 (2×3), Ornoch 3 (1×3), Paszkiewicz 2, Wieluński 1.

ENEA ASTORIA: Dłuski 30 (4×3), Nowakowski 17 (3×3, 12 as.), Śpica 14 (2×3, 6 as.), Grod 5, Frąckiewicz 3 – Kukiełka 12, Aleksandrowicz 3 (1×3), Kondraciuk 2, Szyttenholm 2.

Sędziowali: Michał Pietrakiewicz, Tomasz Sawicki, Grzegorz Łata.
Komisarz PZKosz.: Wacław Woźniewski.