Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 2 • L 2
0C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAstoria z trójką nowych, ale bez Mazura
Huber Mazur, Astoria
23.05.2016 | 20:18

Astoria z trójką nowych, ale bez Mazura

Miniony tydzień przyniósł wiele informacji transferowych z bydgoskiej Astorii.

Na zdjęciu: Hubert Mazur po roku występów w Astorii przeniósł się do GKS-u Tychy.

Fot. ST

Trzy transfery dzień po dniu ogłosiła bydgoska Astoria. Do zespołu, który zakończył minione rozgrywki I ligi na szóstym miejscu dołączyło trzech młodych zawodników. Z drużyną pożegnał się za to Hubert Mazur.

Pierwsze transferowe wieści w minionym tygodniu nie były dobre dla kibiców Astorii. Mikołaj Grod zdecydował się na powrót do Noteci Inowrocław, co jego nowy-stary klub ogłosił podczas środowej konferencji prasowej. W następnych dniach bydgoscy działacze postanowili jednak uspokoić sympatyków Czarno-Czerwonych.

W najbliższym sezonie zawodnikami Astorii nadal będą Dorian Szyttenholm, Sebastian Laydych, Adrian Barszczyk i Mateusz Fatz,a sztab szkoleniowy tworzyć będą trener Konrad Kaźmierczyk i fizjoterapeuta Łukasz Kulikowiec. Nowymi zawodnikami Asty zostali 19-letni rozgrywający Sebastian Dąbek (ostatnio TS Wisła Kraków), 22-letni rzucający Mikołaj Motel (KS Shmoolky Warszawa), a także Patryk Gospodarek (rocznik 1994), który w minionym sezonie był rozgrywającym AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. O tego ostatniego starała się też m.in. Noteć Inowrocław.

Mimo wielu dobrych informacji tydzień zakończył się tak jak rozpoczął – wiadomością o odejściu. Hubert Mazur, po roku gry w Bydgoszczy, zdecydował się przenieść do GKS-u Tychy. W minionym sezonie był drugim strzelcem zespołu.

Powiązane treści