Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 16
20C
Nd
16C
Pon
23C
Wt
25C
Sr
30C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAstoria zmienia trenera. Wraca stary znajomy
Konrad Kaźmierczyk - ST (1)
28.11.2016 | 21:30

Astoria zmienia trenera. Wraca stary znajomy

Na zdjęciu: Konrad Kaźmierczyk w sobotę poprowadzi Astorię po raz ostatni.

Fot. ST

W sobotę Konrad Kaźmierczyk po raz ostatni poprowadzi zespół bydgoskiej Astorii. Zarząd klubu zdecydował o zmianie szkoleniowca.

Kaźmierczyk został trenerem Astorii na początku grudnia ub. roku. W pierwszym sezonie pod jego wodzą zespół wywalczył awans do fazy play-off, ale w trwających rozgrywkach z zaledwie dwoma zwycięstwami w dwunastu meczach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Po przegranym 56:105 meczu ze Zniczem Pruszków zarząd bydgoskiego klubu poinformował, że wyciągnął konsekwencje wobec zawodników, a kibiców na następny mecz domowy wpuści za darmo. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż w kolejnych dwóch meczach koszykarze Asty nie zdołali wygrać. W najbliższą sobotę zagrają na wyjeździe w Kłodzku i będzie to ich ostatni mecz pod wodzą Konrada Kaźmierczyka, którego od 5 grudnia zastąpi Jerzy Chudeusz.

58-letni szkoleniowiec prowadził już Astorię w sezonie 2005/2006. Później pracował w Kołobrzegu, Starogardzie Gdańskim, Wałbrzychu, na Słowacji oraz w rodzinnym Wrocławiu. Możliwe, że jego asystentem będzie… Kaźmierczyk, który otrzymał propozycję powrotu na stanowisko drugiego trenera, którym był zanim niespełna rok temu przejął zespół po Przemysławie Gierszewskim. Teraz poprosił o kilka dni na zastanowienie się nad propozycją.

Powiązane treści