Wiatr: 5km/h ENE
H 21 • L 21
24C
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAstoria znowu zwycięska. Rzutem na taśmę wygrała w Stargardzie
Astoria_Nysa_0598
14.01.2016 | 00:11

Astoria znowu zwycięska. Rzutem na taśmę wygrała w Stargardzie

Na zdjęciu: Piotr Robak rozegrał w środę kolejne udane spotkanie.

Niezwykle cenne zwycięstwo odnieśli w środę koszykarze Astorii Bydgoszcz. Podopieczni Konrada Kaźmierczyka pokonali na wyjeździe Spójnię Stargard.

Środowy mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie dużo lepiej grali gospodarze, którzy po dwudziestu minutach gry prowadzili jedenastoma punktami. Po zmianie stron do głosu doszli bydgoszczanie. Prowadzeni przez Piotra Robaka i Huberta Mazura wygrali III kwartę dziesięcioma punktami, a na pięć minut przed końcem spotkania objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Ostatecznie triumfowali 75:68.

Oprócz Robaka i Mazura bardzo dobrze spisali się też Dorian Szyttenholm (zabrakło mu jednej zbiórki do double-double) i Mikołaj Grod, który zebrał aż 14 piłek. Dzięki wygranej Astoria wyprzedziła Spójnię w tabeli i awansowała na siódme miejsce. Następny mecz rozegra za dziesięć dni, gdy podejmie Sokoła Łańcut.