Bydgoszcz
0C
95% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 0 • L 0
7C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaAtrakcje Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
16.09.2017 | 09:18

Atrakcje Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Samochodem? Autobusem? A może pieszo?

Na zdjęciu: Dzień Bez Samochodu, a więc wybieramy autobus!

Fot. Materiały prasowe.

Od 16 do 22 września w całej Europie obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który kończy się Europejskim Dniem Bez Samochodu. Co będzie działo się w Inowrocławiu?

W Inowrocławiu 22 września posiadacze samochodów osobowych również będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. W tym dniu biletem umożliwiającym darmowe podróżowanie po mieście będzie ważny dowód rejestracyjny pojazdu. Kierowcy, którzy zamienią się w pasażerów powinni mieć przy sobie również dokument ze zdjęciem potwierdzający ich tożsamość. Natomiast w przypadku osoby, która nie jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym, dokument potwierdzający prawo tej osoby do posiadania samochodu oraz dowód tożsamości.

Ponadto, z tej okazji Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Inowrocławiu serdecznie zaprasza wszystkie grupy zorganizowane na „Dni otwarte” zajezdni MPK mieszczącej się przy ul. ks. Piotra Wawrzyniaka 33, które odbędą się w dniach 19-22 września.

Wśród atrakcji m.in.:
– pokaz autobusów hybrydowych i elektrycznych,
– zwiedzanie i prezentacja taboru autobusowego oraz zaplecza zajezdni,
– wizyta w myjni i warsztacie autobusowym,
– bezpłatny przejazd komunikacją miejską z najbliższego przystanku przy przedszkolu do zajezdni i bezpłatny przejazd powrotny.
Obowiązują wcześniejsze zapisy. Chętne grupy proszone są o kontakt pod numerem tel.: 52 355 52 08


Powiązane treści