Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 17 • L 17
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnaleAutobus PKS zjechał do rowu. Są poszkodowani!
wypadek, swiecie, autobus - kppsp swiecie (2)
05.07.2017 | 11:22

Autobus PKS zjechał do rowu. Są poszkodowani!

Na zdjęciu: Na miejsce wysłano dwanaście zastępów straży pożarnej.

Fot. archiwum

Do wypadku autobusu PKS doszło w środę w powiecie świeckim. Droga jest zablokowana.

Zdarzenie miało miejsce w Głogówku Królewskim na drodze krajowej nr 91. Autobus z nieustalonych przyczyn wjechał do rowu i przewrócił się. Służby ratownicze informują o nieokreślonej jeszcze liczbie osób poszkodowanych.

Na miejsce zadysponowano dwanaście zastępów straży pożarnej, policję i zespoły ratownictwa medycznego. Droga krajowa nr 91 jest zablokowana.

Aktualizacja [12:20]: Jak informuje KPP Świecie, do wypadku doszło w wyniku zderzenia autobusu z busem, w następstwie czego pojazd PKS-u spadł ze skarpy. Poszkodowanych jest 16 osób, spośród których 11 trafiło do szpitala. Do transportu kierowcy busa wykorzystano helikopter LPR. Policjanci wytyczają objazdy.

Aktualizacja [14:20]: Wprowadzono ruch wahadłowy. Trwa sprzątanie miejsca wypadku.

Aktualizacja [15:40] – Na miejscu wypadku policjanci oraz inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli ślady i zebrali relacje świadków. Okoliczności i przyczyny zdarzenia będą znane po zakończeniu postępowania – informuje Kamila Ogonowska z KWP w Bydgoszczy.

Powiązane treści