Bydgoszcz
4C
Opady
86% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 4 • L 4
2C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
7C
Czw
7C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIAutobus z pomocą dla bezdomnych. Chce go radny Ireneusz Nitkiewicz
Bieda-zupki
10.01.2017 | 08:00

Autobus z pomocą dla bezdomnych. Chce go radny Ireneusz Nitkiewicz

Taki autobus od trzech lat z powodzeniem sprawdza się w Łodzi.

Na zdjęciu: Ciepła strawa - pomoc, która pozwala przeżyć.

Fot. Stanisław Gazda

Pomysł uruchomienia w Bydgoszczy autobusu dla osób bezdomnych i potrzebujących zapożyczony został z Łodzi. Tam od trzech lat realizowany jest program osłonowy pn. „Autobus dla bezdomnych i potrzebujących” realizowany przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Środki publiczne na realizację tego zadania wynoszą każdego roku 40 tys. złotych.

Zwracam się z prośbą o zorganizowanie pomocy osobom bezdomnym tak jak funkcjonuje to  i sprawdza się w Łodzi – pisze Nitkiewicz w piśmie skierowanym do Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.  Program osłonowy – Autobus dla bezdomnych i potrzebujących działa   w okresie 1 grudnia – 15 marca. Autobus kursuje w miejscach gromadzenia się osób  bezdomnych. Autobus, w którym potrzebujący pomocy mogą ogrzać się, zjeść gorący posiłek, otrzymać odzież. Początek trasy od godz. 22.00, zakończenie uzależnione od ilości beneficjentów korzystających z autobusu. Może on funkcjonować w ramach współpracy Miasta Bydgoszczy z organizacjami pozarządowymi. Wybrana organizacja pozarządowa miałaby zapewnić obsługę autobusu – osoby do wydawania herbaty, zupy oraz odzież. Po stronie Miasta byłoby zapewnienie środków finansowych oraz  kierowcy i autobusu – dodaje radny SLD.

Ireneusz Nitkiewicz liczy, że przy poparciu wszystkich radnych uda się w tym miesiącu uruchomić takie działanie. Gdyby pomysł „chwycił”, byłby konkretnym i praktycznym wpisaniem się w obchody roku 2017 jako Roku świętego Brata Alberta, ustanowionego przez Episkopat Polski.

Powiązane treści