Bydgoszcz
-5C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -5 • L -5
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaAutobusem nad jezioro. Linia 99 znowu pojedzie przez Chmielniki
linia 99, marcin bratoszewski
19.04.2016 | 12:05

Autobusem nad jezioro. Linia 99 znowu pojedzie przez Chmielniki

Za nieco ponad miesiąc będzie można się wybrać autobusem do Chmielnik.

Na zdjęciu: Linia 99 będzie kursować na trasie plac Kościeleckich - Nowa Wieś Wielka.

Fot. Marcin Bratoszewski

W ubiegłym roku linia 99 kursująca na trasie Bydgoszcz-Nowa Wieś Wielka cieszyła się sporym zainteresowaniem. Drogowcy zapowiadają, że już niedługo połączenie zostanie reaktywowane.

Współpraca Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej z gminą Nowa Wieś Wielka rozpoczęła się w ubiegłym roku. W wakacje oraz w dwa weekendy czerwcowe i wrześniowe linia 99 kursowała z placu Kościeleckich do Nowej Wsi Wielkiej, po drodze wysadzając i zabierając pasażerów chcących wypocząć nad Jeziorem Jezuickim. Zainteresowanie było tak duże, że już w jeden z lipcowych weekendów z połączenia skorzystało ponad dziewięć tysięcy osób.

W tym roku linia ma zostać reaktywowana od czerwca, kiedy to będzie jeździć w weekendy. W wakacje ma funkcjonować codziennie. – To na pewno bardzo dobra informacja. W zeszłym roku zainteresowanie było bardzo duże i to nas cieszyło – mówi wójt Wojciech Oskwarek. Już kilkanaście miesięcy temu padł pomysł, aby autobusy linii 99 jeździły przez cały rok. Na razie jednak te plany trzeba będzie odłożyć. – Na dzisiaj nie ma takich możliwości budżetowych. Skupimy się na linii sezonowej – tłumaczy wójt. Obecnie koszty finansowania linii rozkładają się po równo na trzy podmioty: miasto Bydgoszcz, MZK oraz gminę Nowa Wieś Wielka.

Powiązane treści