PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportAwans ucieka. Zawisza przegrał z Bytovią
16.04.2016 | 22:19

Awans ucieka. Zawisza przegrał z Bytovią

W sobotnim meczu piłkarze Zawiszy ponieśli ósmą porażkę w sezonie.

Na zdjęciu: Karol Angielski (w stroju Olimpii) ujrzał w sobotę czerwoną kartkę.

Piłkarze Zawiszy mają coraz mniejsze szanse na awans do Ekstraklasy. W sobotnim meczu I ligi podopieczni Zbigniewa Smółki przegrali z Drutex-Bytovią Bytów.

Trener Zbigniew Smółka nie zaskoczył składem, a w miejsce zawieszonego Jeana Yvesa M’voto zagrał Piotr Stawarczyk. Defensywa Zawiszy nie zanotowała jednak udanego występu. Już 13. minucie Marek Opałacz wyprowadził bytowian na prowadzenie, a w 34. Omar Monterde, testowany zimą na Gdańskiej, podwyższył na 2:0. Tuż przed przerwą Piotr Stawarczyk zdobył bramkę kontaktową, ale tym razem rozmowa w szatni nie umotywowała bydgoszczan. Jedenaście minut po wznowieniu gry Krzysztof Bąk strzelił trzeciego gola dla przyjezdnych, a po chwili boisko musiał opuścić Karol Angielski, który ujrzał drugą żółtą kartkę.Trafienie Gala Arela na 60 sekund przed końcem spotkania na niewiele się zdało.

Po 26. kolejkach Zawisza zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do Arki Gdynia traci 10 punktów, a do Wisły Płock – 11.