Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -1 • L -1
8C
Pon
8C
Wt
6C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaAwaria składu na Chodkiewicza! Jedna osoba poszkodowana
awaria tramwaju_ Gdańska-Chodkiewicza_ its Bydgoszcz(1)
06.11.2018 | 17:19

Awaria składu na Chodkiewicza! Jedna osoba poszkodowana

O awarii tramwaju, drogowcy poinformowali tuż po godzinie 16:00.

Na zdjęciu: Na miejscu zdarzenia pracują służby MZK oraz policjanci.

Fot. ITS

Wtorkowe popołudnie nie należy do łatwych, jeśli chodzi o kursowanie komunikacji miejskiej.

Tuż przed godziną 14:00 drogowcy poinformowali o awarii tramwaju linii nr 10 na wysokości przystanku rondo Fordońskie, co na kilkadziesiąt minut wstrzymało ruch tramwajowy w kierunku centrum miasta, a chwilę po godzinie 16:00 doszło do kolejnego zdarzenia.

– Na wysokości przystanku Gdańska/Chodkiewicza doszło do awarii tramwaju linii nr 6, a wskutek tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana – dowiadujemy się od dyżurnego nadzoru ruchu MZK. Podczas hamowania, jeden z wagonów uderzył w drugi z nich. Poszkodowaną jest kobieta, która była pasażerką owego składu, który jechał od pętli na Bielawach.

Ruch tramwajów na wysokości tego przystanku jest całkowicie wstrzymany. Tramwaje linii nr 2 zostały skierowane od Lasu Gdańskiego do pętli na Wilczaku, linia 1 kursuje na trasie Wilczak – Bałtycka, zaś linie 4, 6 i 10 kursują do Rycerskiej. Na odcinku rondo Jagiellonów – Las Gdański została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Jak udało nam się ustalić, na miejscu zdarzenia pracują także funkcjonariusze policji.


Powiązane treści